Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 292 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 23.4.2018
Bu yazı 24.10.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Google Chrome’da Tam Ekran Video İzleme Sorunu Çözümü

5 sene önce yazıldı, 70.715 kere okundu. 3

Merhaba arkadaşlar. Sıkı bir Chrome kullanıcısıyım. Ancak bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor bu durum. Az önceye kadar bir sorunu çözememiştim daha doğrusu uğraşmadığım için film dizi izlerken eğer online izleyeceksem Chrome dışında tarayıcılar kullanıyordum. Ancak şimdi sorunu çözdüm ve burdan da paylaşmak istedim.

Önce sorundan bahsedeyim. Online bir video izlerken küçük ekranda sıkıntı çıkmıyor fakat tam ekran yaptığınızda donmalar oluyor videoda. Ama İnternet Explorer veya Mozilladan aynı videoyu tam ekran izlemeye çalıştığınızda sıkıntı çıkmıyor. ( Bu arada teknoloji farklılığından mıdır nedir, youtube tam ekran videolarında sıkıntı çıkarmıyor, yalnızca diğer playerlarda sıkıntı çıkarıyor Chrome’cuğumuz )

Bu sorunun çözümü aslında oldukça basitmiş. Çözmeye niyetim yoktu aslında benim. Zaten dizi izlerken falan IDM ile indirip izliyordum. Chrome ile IDM yi bağdaştırmadım bilerek. Sadece İe den indirmesi için ayarladım karışıklık olmasın diye. Bu yüzden İe den açıp indiriyordum veya izliyordum.  Bu yüzden merak edip de google a sorana kadar çözüme ulaşmamıştım.

Çözüm dediğimiz gibi basit. Chrome’u açıp araç çubuğuna ” chrome://plugins/ ” yazıyoruz ve enter diyoruz. Daha sonra sağ üstteki + Ayrıntılar kısmına tıklıyoruz. Önümüze doğal olarak ayrıntılar çıkıyor eklentilerle ilgili. ” pepflashplayer.dll “ dosyasını gösteren eklentiyi devre dışı bıraktığımızda sıkıntımız giderilmiş oluyor.

Artık Chrome ile tam ekran video izlerken sıkıntı çekmeyeceğiz. Teşekkürler, kolay gelsin :)

BENZER  WhatsApp Web Sayesinde Oluşan Güvenlik Açığı ve Önlemi

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

 • Ali Koçyigit

  Merhaba, ismim Ali, benim Lg g3 beat telefonum var. Ben internetten film, video veya müzik kliplerini tam ekran izleyemiyorum. Youtube de sıkıntı yok ama diğer sitelerde bu sorunu yaşıyorum. Cevaplarınız için çok teşekürler.

  • Merhabalar, öncelikle geç yanıt verdiğim için kusura bakmayın. Konuda yazdığım sorun ve çözüm Windows işletim sistemli bilgisayarlar için geçerlidir. Bahsettiğiniz sorunla alakalı çözümü mobil cihazlarla alakalı sosyal medya gruplarından veya alakalı internet siteleri/forumlar dan öğrenmenizi öneririm. Aynı sıkıntıyı yaşamadan malesef çözüm sunamıyorum. Bloğumda yazdıklarım bizzat yaşadığım sorunlar ve çözümleriyle alakalıdır :) Teşekkürler.

 • Akif

  teşekkürler sorunum sayenizde çözüldü.

 • kadir

  Hocam tam ekran olmuyor neden böyle çözüm bulamadım yardım edin :(:(

  • Videoyu izlediğiniz sayfada ekranı büyütmeden önce f11 e basıp sonra videoyu tam ekran yaparsanız sorun olmayacaktır.

   • ömer

    baska bi çözumu yokmu kalıcı

    • dediğim gibi, uygun bir zamanda araştırma yapabilirim ancak öyle bir sorunum olmadan test etme imkanım yok malesef.

   • Names

    suna doğru düzgün bi çözüm onerebilirmisin aynı sorun bende ve 2 bilgisayarımda var bi türlü çözemedim

    • ben bu yazıda anlattığım şekilde çözüme ulaştım hocam. şuan da bir sıkıntı yok hala..

     • Names

      kardeş arkadaştaki sorun var bende google da tam ekran olmuyo üst kısım kalıyor f11 çözer demişsin onun dışında bi çözüm varmı onu soruyom f11 le uğraşmak istemiyorum

     • uygun bir zamanda araştırma yapabilirim ancak öyle bir sorunum olmadan test etme imkanım yok malesef.

  • Names

   kardeş sen buna bi çözüm bulabildinmi

  • suleyman meral

   dostum görev yöneticisine girip işlemler sekmesindeki windows gezgini ni sağ tık edip yeniden başlatıyorsun ve sorun çözülüyor.

   • katılımınız için teşekkür ederim :)

   • BATU

    işlemler sekmesi ne yapamadım

 • recep güney

  tam ekran vıdeo larda kırmızı ile işareteediğim yerdeki sayfa bilgisi sabik kalmakta bunu nasıl düzeltebilirim

  • chrome’un son güncellemesiyle ortaya çıktı bu durum ve ben de muzdaribim hocam. ama videoyu izlediğiniz sayfada ekranı büyütmeden önce f11 e basıp sonra videoyu tam ekran yaparsanız o bilgi kısmı çıkmayacaktır. yorumu da geç gördüm biraz kusura bakmayın.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Mini Yabancı Diziler : Yüzde 3 Dizisi