Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 20.9.2019
Bu yazı 29.05.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Adaletin Bu mu Dünya?

6 sene önce yazıldı, 236 kere okundu. 0

Selda Bağcan’dan dinlenir bu şarkı. Dinlenildiği zamanlar değişkenlik gösterir. Mesela yalnızsındır kafana tar, açarsın dinlersin. Canın sıkılır, dinlersin. Sevgilinle tartışırsın dinlersin, hükümete kızarsın dinlersin, hocana kızarsın dinlersin, ” aa Selda Bağcan mı söylemişşş ” dersin dinlersin ama hoş olmaz tabi.

İnce ince bir kar yağar’dan sonra bunu dinlemeye başlarım genelde ben. O ses tonunun verdiği hissi pek fazla kimsede alamam. Ne istersen onu veriyor şarkı sana. Gerçi müzik böyle bir şey. Eksik hissettiğin duyguyu veya çok yoğun yaşadığın duyguyu karşında bulmak için dinlemez misin sen şarkıyı? Heh işte.

” Adaletin bu mu dünya? Ne yar verdin ne mal dünya.. Kötülerinsin sen dünya. İyileri öldüren dünya! ” diyip bitireyim yazıyı.

BENZER  Sahne Anılarım Falan

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel