Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Hakkımda

11 sene önce yazıldı, 1.526 kere okundu. 10

Biraz kendimizden bahsetmemiz gereken bölümdeyiz sanırım. Öyleyse 7 Haziran tarihinden başlayıp hızlıca özetleyelim. 

İkizler burcu olarak 94’de dünyaya geldiğimden beri hayatım bir bakıma çok dolu bir bakıma da çok değişken bir şekilde ilerledi ve düşe kalka geldik 25 yaşına. Burç falan dediğime bakma, burçlara takılmam çok da önemsemem. Beyşehir / Konya’da doğmuşum ancak ilkokula İstanbul’da Refet Angın İlköğretim okulunda başladım. İlkokulda en çalışkan 3 öğrenciden biriydim. Sonra değişti tabi bir şeyler. İlkokuldan sonra yine İstanbul’da Kağıthane Anadolu Lisesi’ni kazandım. O zamanlar her okul anadolu lisesi değildi. Yanlış hatırlamıyorsam 427 gibi bir puanım vardı. 

Lisede başladım müzik hayatıma. İlk başta okuldaki arkadaşlarımızla gruplar kurduk ve yarışmalara kazandık. Çeyrek final kazanmışlığımız falan var, çok da kötü değildik yani. Liseden sonra da lise döneminde tanıştığım ve hala çok sevdiğim abilerimle Grup İstanbul olarak Taksim’de barlarda çalmaya devam ettik. Vivaldi, Mask Live, Teras gibi barlarda çok fazla sahne aldık. Alternatif müzik yapıyorduk ama ben biraz sert müzik sevdiğim için tarzımız tam net bir çizgide de ilerlemiyordu tabi. Müzik demişken; lise dönemlerinde evde kanal kayıt almaya başladım. Bir çok beste yaptım (nacizane) ve bunların çoğunu kaydetmeye çalıştım. Duygularımı müzikten başka bir şekilde anlatamayacağımı düşünüyordum ve şuanda böyle uğraşlarım olmasa da hala öyle düşünüyorum.

Grup İstanbul’dan ve İstanbul’dan ayrılmadan önce; bir çok yerde çalıştım. Gaziosmanpaşa’da bir ofis açmıştık hatta 3 arkadaş o yıllar web sayfası hazırlayalım diye. Bir kaç ay anca devam ettirebildik. Sonrasında bir hukuk bürosunda IT Yöneticiliği yaptım. Bazı sebeplerden dolayı işimde ve müzikle alakalı hiç bir problemim olmamasına rağmen bir anda İstanbul’dan ayrılma kararı aldım ve aynı günün ertesi gözümü Beyşehir’de açtım. Artık hayatım bambaşka olmuştu. Doğduğum yere, sanırım yeniden doğmaya döndüm.

Burda bir bilgisayarcıda yine bildiğim işi yapmaya başladım. Bir kaç sene devam ettikten sonra beni kesmediği için kendi işletmemi açıp biraz daha profesyonel işler yapmak istedim. Sonuç olarak ortalama 3 yıldır ( Mayıs 2020 itibariyle ) kendi işletmem olan Fivi Yazılım & Reklam Ajansı’nı işletiyorum. Web Tasarım & Programlama ile başlayan iş serüvenimize son bir yıldır bulut tabanlı yazılımlar ve mobil uygulamalar geliştirerek devam ediyoruz. Aynı zamanda reklam ve baskı işleri ile de ilgileniyoruz. Nisan 2020 itibari ile daha büyük bir işyerinde fotoğraf studyomuzla, arge bölümümüzle ve bir kaç yeni çalışma arkadaşımızla beraber daha iyi işler yapmak için kolları sıvadık. Umarım başarılı olacağız ve daha çok başarılı olacağız.

Şuandaki bilgi birikimimden bahsedecek olursak eğer; küçüklüğümden beri bilgisayarla haşır neşir olmamı saymazsak eğer ortalama 10 yıllık bir web tasarım & programlama geçmişim var diyebilirim. Bunun haricinde aynı zamanlarda gitara başladım ve bas gitar, bateri, biraz piano, biraz bağlama vesaire öğrenmeye/çalmaya devam ettiğim için ortalama yine 10 yıllık da bir müzik geçmişim var diyebilirim. Yazılım anlamında Html5,CSS gibi standartlar haricinde PHP, NodeJS, JavaScript gibi dillerle programlama yapıyorum. Yeni teknolojileri de sürekli takip etmekle kalmıyor, her an yeni bir projeye başlayabilecek potansiyelde görüyorum kendimi. Bu teknolojiler kullandıkça güzel sonuçta. 

1.90 boyunda, iri yapılı kaslı falan biriyim diye girmeyeceğim; keza inanmayacaksınız çünkü sosyal medya hesaplarımdaki “klasik masabaşı çalışan” profilim ortada. Ama gözlerim yeşil, ya olmasaydı?

Ara ara yeni güncellemeler olduğunda burayı da tazelerim. O zamana kadar, kendinize dikkat edin.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Yorumlar kapatıldı.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

12 ay önce. 47 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 62 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 86 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

4 sene önce. 132 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

4 sene önce. 73 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.