Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 3.4.2020
Bu yazı 26.12.2016 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Başka Bir WordPress Koşul Yapısı : Mobil Giriş Yapanları Ayırt Etmek

3 sene önce yazıldı, 708 kere okundu. 0

Merhabalar WordPress severler! Bazı projelerde sıkça kullandığım bir IF yapısını buradan anlatmak istedim. Bugün bir forumda bu tarz ihtiyaçları olan insanların açtıkları bazı konuları gördüm ve aslında WordPress ile hayatın ne kadar olduğunu bir yazıda açıklamak istedim.

Wordpress üzerinde işlerimizi yaparken yazdığımız kodların önemli kilit noktalarını IF yapıları oluşturuyor genellikle. Şöyle ki, anasayfada farklı diğer sayfalarda farklı kodları çalıştırmak için, üye giriş ekranları hazırlarken giriş yapılmış mı yoksa yapılmamış mı kontrol etmek için, özel kategori ve single sayfaları hazırlamak için çeşitli IF yapılarını kullanıyoruz çokça.

Aynı mantıkla ilerlediğimizde mobil giriş yapanları filtrelemek amaçlı bir IF yapısı kurgulayıp kullanabiliriz anlamına geliyor. Çünkü, WordPress bazı şeyleri bizden önce düşünmüş ve eğer kullanmak istersek diye bünyesine katmış, bize sunmuş!

Aşağıdaki yapıyı kullanarak mobil giriş yapanlar ile normal kullanıcıları ayırıp, tıpkı anasayfada şunu göster, değilse şunu göster mantığı gibi mobilden giriş yapıldıysa şuraya yönlendir, değilse yönlendirme bu içeriği göster diyebiliriz.

Kodları vermeden önce nerelerde kullanabiliriz onlardan da bahsedelim. Öncelikle sadece mobil tarayıcılardan ya da masaüstü tarayıcılardan girilmesini istediğiniz sitelerde header bölümünde kullanıp, istemediğiniz ziyaretçileri sabit bir sayfaya yönlendirip uyarı mesajınızı gösterebilirsiniz. Ya da reklam alanlarınızda bu yapıyı kullanarak responsive temanızdaki reklamları ayrıştırabilirsiniz. Ya da daha basit bir örnekle, Whatsapp ile gönder butonunuzu sadece mobil kullanıcılarınıza gösterebilirsiniz.

Buyrun kodlarımız;

Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere. Lütfen sorularınızı yorum kısmından sormaktan çekinmeyin. Farklı bir ihtiyacınız var ise, WordPress Destek bölümüme beklerim.
Bol WordPress’li günler!

BENZER  Temamıza Bileşen - Widget Desteği Eklemek

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel