Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 22.7.2019
Bu yazı 27.12.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Benim Sabahım, Benim Gecem

6 sene önce yazıldı, 309 kere okundu. 1

Bilimsel açıdan bakınca gece gündüz saatleri bellidir. Herşey tıkırındadır. Hatta dünya yerinden en ufak bi kımıldasa tüm düzen bozulur vs vs. Ya benim düzenim? Benim alışkanlıklarım?

İşler karışık aslında. Her insan dipsiz kuyu, su çekmeye çalışırsın daralırsın falan. Ben de karışığım demiyorum da, karışığımdır heralde. Mesela uyku denen şey bende tam oturmadı. Uyku olayı farklı bende.. Çok farklı. Uykumun gelip gelmemesi değil, kafamın boş olup olmaması uyku saatimi etkiler. Mesela sinir stres yapmşsam geceleri beklerim iyice uyku bastırsın da, yatağıma yattığımda düşünmeye fırsat kalmadan uyuyabileyim diye. Yoksa işim yaş. Düşünceler bir başladı mı, bitmek bilmez. Kapalı gözlerimi hissetmem. İçerde döner dururlar ve öyle acı hissederim ki. Her ne kadar kul yapısı olmasa da o gözler, belli bir kullanım şekli var ve yanlış kullanırsanız ağrı sızı ile başlayıp körlükle devam eder allah muhafaza. Zorluyorum ben de baya. Radyasyonu geç, ekranlardan başka bir şey yok hayatımda bu sıralar. Kendime zaman ayırmaktan kastım gelip bloğumda bir şeyler yazmaksa eğer, gerçekten ekranlardan başka bir şeyim yok hayatta demektir.

Ha bir de müzik var, ama müzik yok bu sıralar. Dinliyorum, yapmıyorum müzik. Hem yapamıyorum şartlardan dolayı, hem de bir süre ara verince adam ne gitar alıyor eline ne de cubase açıyor önüne ki kayıt yapsın.

Herneyse, acayip ruh halleri son bulsun bi şimdi. Bugün kendi sabahımda uyandığımdan beri bi şarkıyı dinliyorum. Dilime de takılacak bütün gün, belli. Al Fadimem.. İçimiz dışımız bir belli ya, yalan yok, türküz ve bazı türk motifleri olan şarkılar türküler içimize işliyor sabahları. Dün bir arkadaşıma da dedim, benim tarzım death metal olum dedim, nerden nereye gelmişim bak dedim. Hakikaten de öyle. Al fadimem dinleyen bi death metalci duydunuz mu? Hadi bunu geç, yaptığım şarkılar, yazdığım şarkı sözleri, ne alaka death metal ile. sorarım size?

BENZER  Mutlu Bir Beraberlik Yaşa

Ya işte hayat şartları. İnsan kapalı bir kutu, açtıkça içinden başka kutular çıkıyor. Hangi kutu neyin nesi bildiğimiz yok. Açmaktan yoruluyosun bu sefer ambalajı bozuluyor kutuların açmadıkça. Öyle işte. Karışık işler. Benden bu kadar. Benim yoluma gidiyorum. Görüşmek üzere!

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel