Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 2.4.2020
Bu yazı 27.01.2017 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Bir Felsefe, Edebiyat ve Sanat Dergisi : Metruk

3 sene önce yazıldı, 568 kere okundu. 0

Merhabalar arkadaşlar. Sizlere bir dergiden bahsetmek istedim. Henüz bir sayısını edinemememe rağmen bir kaç fotoğraf bir kaç içerik inceledikten sonra Ayyüce’den gerekli bilgileri alıp buradan sizlere tanıtmak istedim. Başlıkta da belirttiğimiz üzere bir felsefe, edebiyat ve sanat dergisi olan Metruk, şuan 2. sayısında. Gelin kendisini bize nasıl anlatıyor öncelikle oradan başlayalım.

Bu dergi neyin nesidir?

Yıllar içinde çokça insanın emeğinin geçtiği,temelinin birçok insanla birlikte atıldığı, atılan temelle yetinilmeyip temelin yeni baştan defaatle gözden geçirilmek suretiyle sağlamlaştırıldığı, muazzam bir temele karşın küçük bir kulübedir.

Bu dergi bakırdan altın yapma sevdasına düşmüş ne yaptığını bilmez simyacının aksine, kendindeki altın cevherine ulaşan simyacının sırrını bilip, altını cüruflarından temizleme yoluna gitmiş müteemmil simyacıların, simyacılık yolunda edindikleri kimi bilgi ve tecrübeleri kendileri gibi olan kardeşleriyle paylaşma ve onları bulma sevdasının bir ifadesi olarak doğmuştur.

Metruk Niçin? ( Manifesto Demişler )

Nereden Edinebiliriz?

Metruk dergisini temin edebileceğiniz yollar/yordamlar:
-Beyoğlu Mephisto
-Kadıköy Mephisto
-Fatih Ağaç Kitabevi
-Fatih Gölge Kitabevi
-Fatih Kökler Kitabevi
-Fatih Katip Kırtasiye
-Şirinevler Kitabevi

Şuanlık sadece İstanbul’da ancak; yakında tüm şehirlerimizde Metruk dergisini temin edebileceğiz.

Sonuç Olarak

Başta Ayyüce arkadaşım olmak üzere ( kendisi de işin içerisinde ) tüm dergi künyesini tebrik eder, kafaları hiç bozmadan aynı şekilde devam etmelerini temenni eder, başarılarının devamını dilerim. Okuyun, bakın, inceleyin. Bir şey kaybetmezsiniz. Bir kağıt parçasının üzerine yazılmış bir kaç harften ibaret değil bu işler; bu işler bir çok düşünce, duygu ve diğer bin türlü insani hayat belirtisinin yansımaları. Önem verin.

Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere.
Kendinize iyi bakın!

BENZER  Bu Nasıl Şans Anlamadım

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel