Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 1.4.2020

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel

2 sene önce yazıldı, 324 kere okundu. 0

Uzun zamandır böyle bir dizi izlememiştim diyerek yazıya başlamak istiyorum. Zira izlemediyseniz bu yazıyı okumayı falan bırakıp direk gidip izlemeye başlayın derim.

La Casa De Papel dizisi, darphanede yapılan bir soygundan bahsediyor bize ama ne soygun.. Daha önce izlediğiniz soygun filmlerini unutun. Çünkü bambaşka bir bakış açısı, bambaşka kurallar ve bambaşka bir plan ile kağıt evi nasıl soyduklarını, daha doğrusu nasıl kendi paralarını basıp oradan öylece çıktıklarını göreceksiniz.

Profesör, dizinin başından sonuna kadar şüphesiz çok severek izleyeceğiniz en önemli karakter. Ki zaten ekibi toplayan da kendisi. Kendi alanlarında en iyi olan ve kaybedek bir şeyi olmayan bir sürü insanı toparlayıp mükemmel planına dahil ediyor Profesör. Böylelikle mükemmel soygun gerçek oluyor.

Dizi öncesinde bir İspanyol kanalında aslında bitirilmiş. 15 bölümde bitirmiş adamlar diziyi. Ama Netflix bu işe el atıp bizlerle buluşturdu. Şuanda 1. Sezon 13 bölüm, ikinci sezon ise 6 bölüm sürüyor. İlk sezon çok hızlı ilerliyor, ne zaman izlemeye başlayıp bölümün ne zaman bittiğini anlayamıyorsunuz. Bir anda geçiyor bölüm ve hemen diğerini izlemek istiyorsunuz. Ama korkmayın, ikinci sezonun sonunda olaylar sonuca bağlandığı için bir sene falan beklemek zorunda kalmayacaksınız dizi bitince.

İnternette okuduğum kadarıyla 2019’da 3. sezon gelecek. Umarım hayal kırıklığı olmaz çünkü yeni bir soygunla karşımıza çıkacaklarını söylüyorlar. Umarım ilk iki sezonun hissini kaybetmezler. Neyse, o zaman bi gelsin de izler görürüz artık.

Sonuç itibariyle, bir solukta izleyip bitirdiğim diziyi buradan da paylaşıp hakkında fikirlerimi söylemek istedim. Oyuncu kadrosunu vesaire merak ediyorsanız internette araştırabilirsiniz :)

Kendinize iyi bakın,
Görüşmek üzere!

BENZER  Yeni Eğlencemiz: Turkcell Statune

Etiketler

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel