Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 298 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 26.5.2018
Bu yazı 13.12.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Bu Nasıl Soğuk Lan?

4 sene önce yazıldı, 142 kere okundu. 0

Arkadaş, İstanbul’dan Konya’ya taşındım taşınalı ” of sıcak bastı ” diyemedim, hep üşüdüm, hep örselendim.. İçim dondu, kıçım dondu, soba başına şarj aleti uzatmayla geçti ömrüm.. O soba yakması da nasıl bir dert arkadaş var ya. Çıra var bildiğin çıra, yakıyosun, tutuşturuyosun, beş dakika sonra bakıyosun yanmıyor lanet olasıca. Neden? Altı üstü kapalı. Onları aç yeniden bi daha dene.. Bu sefer de tutuşturamıyosun.. Aldın mı başına bela?

Onu bunu geç de, insan üşüdükçe alışkanlıkları değişiyor. Mesela giyim kuşam konusunda rahattım bu zamana kadar. Şimdi sıkıysa atlet giyme içine. Yer mi? Yemez. Ruh halini de değiştiriyor soğuk adamın. Dışın üşüyünce için de üşüyor. Soba yanarken iyisin, yanmazken kötü. Konuştuğun adamlar diyo ne soğuk bi insan oldun sen böyle diye. Valla ben yapmadım gardaş..

Kar da yağıyo bir haftadır arada sırada tek tük. Keşke sürekli yağsa, hatta hepsi yağsa, mevsim hemen dönse, bitse gitse lanet olası soğuklar. Yaz günlerini öyle özledim ki. Öyle böyle değil. Ulan balkonda uyumak ne demek lan? Ah ah.. Yeniden görücez o günleri ama bakma sen şikayetçi olduğuma. Değerini arttırıyoruz o günlerin böyle.

Ne diyelim. Hadi ben soba yakmaya gidiyorum. Gorüşürük

[starbox]

BENZER  Aramıza Hoşgeldin "Ertan Balçık"

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.