Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 3.4.2020
Bu yazı 13.10.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Dreamweaver CS4 ve Diğerlerinde Hata Verip Kapanma Sorunu

6 sene önce yazıldı, 500 kere okundu. 0

Merhaba arkadaşlar. Ufak tefek de olsa web işleriyle uğraşan arkadaşlarımızın başına gelen veya gelebilecek bir olaydan bahsedeceğim şimdi. Şöyle ki, bir çoğumuz Adobe Dreamweaver ile uzak sunucumuza bağlanıp online olarak kodlama yapıyoruz. Ancak bazen yeni bir projeye geçtiğimizde ftp bilgilerimizi girip bağlandıktan sonra Dreamweaver yazılımı birden ” Durduruldu ” diyip hata veriyor ve kapanıyor. Tekrar açıyoruz, tekrar sunucumuza bağlanıyoruz ve yine aynı hata.

Öncelikle şundan bahsetmeliyim ki; ben bu hatayı Dreamweaver CS4 de alıyorum. Diğer sürümlerde denemedim. Bu sürümde rahat ettiğim için çıktığından beri CS4 kullanıyorum. Eğer diğer sürümlerde de aynı hatayı alıyorsanız, şimdi anlatacağım çözümü o sürümlerde de deneyebilirsiniz. İşe yaramasına yüzde doksan oran veriyorum.

Gelelim çözüme. Aslında oldukça basit bir sorun bu. URL Prefix kısmındaki adresin yanlışlığından kaynaklanıyor. FTP Host kısmına yazdığımız sunucu adresimizi otomatik olarak oraya da yazdığı için bu hatayla karşılaşıyoruz. Örneğin www.benimsitem.com a bağlanacağız. ftp host kısmına ftp.benimsitem.com yazdığımızda, url prefix olarak da aynı adresi tekrarlıyor. Bu sıkıntıyı çözmek için de url prefix kısmındaki adresden “ftp.” kısmını kaldırıyoruz. Yani o kısımdaki adresimiz, normal sitemize girerken yazdığımız adresin aynısı olmalı. ( http://benimsitem.com )

Ben bir kaç kere bu hatayla karşılaştım ve biraz mantık yürütüp bu çözümü buldum. Sizlerle paylaşmak da bu güne kısmetmiş :) Kolay gelsin, görüşmek üzere.

BENZER  Chrome ile Web Sayfasındaki Rengin Kodları

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel