Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

Dreamweaver CS4 ve Diğerlerinde Hata Verip Kapanma Sorunu

7 sene önce yazıldı, 510 kere okundu. 0

Merhaba arkadaşlar. Ufak tefek de olsa web işleriyle uğraşan arkadaşlarımızın başına gelen veya gelebilecek bir olaydan bahsedeceğim şimdi. Şöyle ki, bir çoğumuz Adobe Dreamweaver ile uzak sunucumuza bağlanıp online olarak kodlama yapıyoruz. Ancak bazen yeni bir projeye geçtiğimizde ftp bilgilerimizi girip bağlandıktan sonra Dreamweaver yazılımı birden ” Durduruldu ” diyip hata veriyor ve kapanıyor. Tekrar açıyoruz, tekrar sunucumuza bağlanıyoruz ve yine aynı hata.

Öncelikle şundan bahsetmeliyim ki; ben bu hatayı Dreamweaver CS4 de alıyorum. Diğer sürümlerde denemedim. Bu sürümde rahat ettiğim için çıktığından beri CS4 kullanıyorum. Eğer diğer sürümlerde de aynı hatayı alıyorsanız, şimdi anlatacağım çözümü o sürümlerde de deneyebilirsiniz. İşe yaramasına yüzde doksan oran veriyorum.

Gelelim çözüme. Aslında oldukça basit bir sorun bu. URL Prefix kısmındaki adresin yanlışlığından kaynaklanıyor. FTP Host kısmına yazdığımız sunucu adresimizi otomatik olarak oraya da yazdığı için bu hatayla karşılaşıyoruz. Örneğin www.benimsitem.com a bağlanacağız. ftp host kısmına ftp.benimsitem.com yazdığımızda, url prefix olarak da aynı adresi tekrarlıyor. Bu sıkıntıyı çözmek için de url prefix kısmındaki adresden “ftp.” kısmını kaldırıyoruz. Yani o kısımdaki adresimiz, normal sitemize girerken yazdığımız adresin aynısı olmalı. ( http://benimsitem.com )

Ben bir kaç kere bu hatayla karşılaştım ve biraz mantık yürütüp bu çözümü buldum. Sizlerle paylaşmak da bu güne kısmetmiş :) Kolay gelsin, görüşmek üzere.

BENZER  İnternet Sitelerimizi Optimize Etmenin Faydaları Neler?

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

2 ay önce. 52 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

2 ay önce. 61 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

2 ay önce. 22 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

2 ay önce. 22 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

2 ay önce. 39 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.