Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Dreamweaver CS4 ve Diğerlerinde Hata Verip Kapanma Sorunu

11 sene önce yazıldı, 539 kere okundu. 0

Merhaba arkadaşlar. Ufak tefek de olsa web işleriyle uğraşan arkadaşlarımızın başına gelen veya gelebilecek bir olaydan bahsedeceğim şimdi. Şöyle ki, bir çoğumuz Adobe Dreamweaver ile uzak sunucumuza bağlanıp online olarak kodlama yapıyoruz. Ancak bazen yeni bir projeye geçtiğimizde ftp bilgilerimizi girip bağlandıktan sonra Dreamweaver yazılımı birden ” Durduruldu ” diyip hata veriyor ve kapanıyor. Tekrar açıyoruz, tekrar sunucumuza bağlanıyoruz ve yine aynı hata.

Öncelikle şundan bahsetmeliyim ki; ben bu hatayı Dreamweaver CS4 de alıyorum. Diğer sürümlerde denemedim. Bu sürümde rahat ettiğim için çıktığından beri CS4 kullanıyorum. Eğer diğer sürümlerde de aynı hatayı alıyorsanız, şimdi anlatacağım çözümü o sürümlerde de deneyebilirsiniz. İşe yaramasına yüzde doksan oran veriyorum.

Gelelim çözüme. Aslında oldukça basit bir sorun bu. URL Prefix kısmındaki adresin yanlışlığından kaynaklanıyor. FTP Host kısmına yazdığımız sunucu adresimizi otomatik olarak oraya da yazdığı için bu hatayla karşılaşıyoruz. Örneğin www.benimsitem.com a bağlanacağız. ftp host kısmına ftp.benimsitem.com yazdığımızda, url prefix olarak da aynı adresi tekrarlıyor. Bu sıkıntıyı çözmek için de url prefix kısmındaki adresden “ftp.” kısmını kaldırıyoruz. Yani o kısımdaki adresimiz, normal sitemize girerken yazdığımız adresin aynısı olmalı. ( http://benimsitem.com )

Ben bir kaç kere bu hatayla karşılaştım ve biraz mantık yürütüp bu çözümü buldum. Sizlerle paylaşmak da bu güne kısmetmiş :) Kolay gelsin, görüşmek üzere.

BENZER  Web Sitelerimizin Açılış Hızlarıyla Alakalı

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

11 ay önce. 44 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 57 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 79 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

3 sene önce. 128 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

3 sene önce. 67 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.