Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 313 yazı ve 269 yorum var.

FastStone Toplu Resim Boyutlandırma ve Dahası

8 sene önce yazıldı, 539 kere okundu. 0

Merhabalar. Bir programı tanıtmak istiyorum sizlere. Bazen topluca fotoğrafları yeniden boyutlandırmanız, fotoğraflara watermark ( yani logonuzu bir köşeye ) eklemeniz, topluca isimlendirmeniz, formatlarını değiştirmeniz falan gerekebiliyor. Tüm bu işlemler için hazırlanmış ücretsiz ve hiç bir kısıtlaması olmayan bu program, size photoshop’da vakit kaybettirmeye gerek kalmadığını göstermek istiyor.

Programın özelliklerinden bahsedelim ayrıntılı bir şekilde.

Resize: Resimlerinizi topluca yeniden boyutlandırabileceğiniz bölüm. Ve isterseniz boyutlandıracağınız resimlerin eski boyutlarının hepsi benzer boyutlarda olmasa bile öyle bir işlem uyguluyor ki, hiç bir fotoğrafınız bozulmadan yeni boyutunu alıyor. İster Pixel olarak ister % olarak boyutlandırma işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Rotate: Topluca resimlerinizi döndürme işlemlerinizi yapabileceğiniz bölüm. İsterseniz yatay, isterseniz dikey, isterseniz de kaç derece ne tarafa döndürmek istiyorsanız ayarlıyorsunuz, program resimlerinizi alıp evirip çeviriyor.

Crop: Resimlerinizi topluca kesebileceğiniz bölüm. Resimlerin ne kadarlık bir alanını alacağınızı belirliyorsunuz ve gerisini programa bırakıyorsunuz.

Canvas: Photoshop kullananlar aşinadır, canvas size? Fotoğrafı büyütmeden arkasına istediğiniz bir renkte tuval eklemeye yarıyor bu özellik. Yine ne boyutta isterseniz o boyutta yapıyor işini.

Color Depth: Resimlerinizin renk derinliklerini topluca değiştirebilmenize olanak veriyor bu bölüm. ( 24 Bit, 8 Bit vesaire )

Adjustments: Fotoğrafların üzerinde topluca oynayabiliyorsunuz bu bölümde ise. Gammadır, Contrastdır, Brightnessdır bir sürü filtre ile fotoğraflarınızın karakteristik özelliklerini topluca değiştirebilirsiniz.

Text: Fotoğraflara topluca yazı eklemek için kullanabilirsiniz. Watermark gibi düşünebiliriz aslında. PNG hazırlamakla uğraşmak istemeyenler için mantıklı bir hareket olabilir.

Watermark: Fotoğraflarınızın hepsine birden, bir köşelerine veya neresine isterseniz, bir logo yerleştirebiliyorsunuz bu bölümde. Program size kendi logonuzu seçme imkanı da tanıyor. PNG dosyanız hazırsa, programdan ekleyin çok basit bir şekilde. Bu arada sevdiğim bir işlemdir bu. Güzel reklam oluyor gerçekten.

Border: Son olarak da border özelliği var. Topluca çerçeve ekliyorsunuz fotoğraflarınıza veya resimlerinize.

BENZER  Kredi Kartı / Hesap Kartı İle Alışveriş Nasıl Yapılır? 3D Ödeme Nedir?

Programdan yeterince bahsettik. Ücretsiz, sıkıntısız, kasmayan, kullanışlı bir program gerçekten de. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Görüşmek üzere.

FastStone Photo Resizer İndirmek İçin Tıklayın

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

2 ay önce. 40 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

2 ay önce. 31 0 Devam Et

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

9 ay önce. 156 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

10 ay önce. 190 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

10 ay önce. 72 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.