Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Franz ile Tüm Sosyal Medyaya Tek Uygulamadan Erişim İmkanı

8 sene önce yazıldı, 758 kere okundu. 0

Merhabalar. Bugün, kullanmayı düşünüp sonra vazgeçtiğim bir uygulamayı sizlere tanıtmak istiyorum. Neden kullanmaktan vazgeçtiğime yazının sonlarında değineceğim. Önce bir tanıtım yapalım.

Franz uygulaması, WhatsApp, Facebook Messenger veya Skype gibi mesajlaşma mecralarını tek ekrandan kullanabilmenize olanak tanıyor. Uygulamayı bilgisayarınıza kurduğunuzda hangi mesajlaşma uygulamalarını kullanmak istediğinizi seçip, bir defaya mahsus giriş bilgileriniz ile login oluyorsunuz. Bunun sonucunda, her mesajlaşma uygulaması için ayrı bir sekme açılıyor ve kullanmaya başlıyorsunuz.

Franz açık iken, size aktif ettiğiniz herhangi bir hesaptan mesaj geldiğinde bilgisayarınızda bildirim geliyor karşınıza. Böylelikle, çok rahat bir şekilde tüm hesaplarınız üzerinden mesajlaşma sağlayabiliyorsunuz. Aslında gayet keyifli. Ancak, özel bir arayüz hazırlanmamış uygulamada. Yani, WhatsApp a girdiğinizde karşınızda web.whatsapp’ı görüyorsunuz. Ya da skype’a girdiğinizde skype ın tarayıcı sürümünü görüyorsunuz. Yani Franz’ı bir tarayıcı gibi düşünebilirsiniz. Sadece bu sosyal medya hesaplarınızı yönettiğiniz bir tarayıcı.

Ben neden kullanmaktan vazgeçtim? Her ne kadar kişisel bilgisayarımda veya iş bilgisayarımda benden başka aktif bir kullanıcı olmasa da, hesaplarımın sürekli açık olması veya Franz başlatılınca aktif olacak olması, güvenlik konusunda biraz sıkıntı. Sonuçta, eşten dosttan arkadaştan abuk subuk mesajlar gelebiliyor, meşrebinize göre değişir gerçi de, bana geliyor işte.. Bu mesajlara ekranımı paylaştığım veya bilgisayarımı geçici bir süre kullanacak birinin maruz kalması hoş olmaz diye düşündüm. Bu sebeple, eski düzene devam etmek istedim.

Franz uygulamasını buraya tıklayarak kendi sitesinden indirebilirsiniz. Pratik bir sosyal medya deneyimi için tavsiye edebilirim. Zira zaten çok fazla vakit harcıyoruz, bari biraz pratik olsun da kafalarımız şişmesin.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.
Kendinize iyi bakın!

BENZER  J.J. Abrahms'ın Westworld'üne Başlamış Bulunuyorum

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

11 ay önce. 44 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 57 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 79 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

3 sene önce. 128 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

3 sene önce. 67 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.