Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 292 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 22.4.2018

Franz ile Tüm Sosyal Medyaya Tek Uygulamadan Erişim İmkanı

2 sene önce yazıldı, 413 kere okundu. 0

Merhabalar. Bugün, kullanmayı düşünüp sonra vazgeçtiğim bir uygulamayı sizlere tanıtmak istiyorum. Neden kullanmaktan vazgeçtiğime yazının sonlarında değineceğim. Önce bir tanıtım yapalım.

Franz uygulaması, WhatsApp, Facebook Messenger veya Skype gibi mesajlaşma mecralarını tek ekrandan kullanabilmenize olanak tanıyor. Uygulamayı bilgisayarınıza kurduğunuzda hangi mesajlaşma uygulamalarını kullanmak istediğinizi seçip, bir defaya mahsus giriş bilgileriniz ile login oluyorsunuz. Bunun sonucunda, her mesajlaşma uygulaması için ayrı bir sekme açılıyor ve kullanmaya başlıyorsunuz.

Franz açık iken, size aktif ettiğiniz herhangi bir hesaptan mesaj geldiğinde bilgisayarınızda bildirim geliyor karşınıza. Böylelikle, çok rahat bir şekilde tüm hesaplarınız üzerinden mesajlaşma sağlayabiliyorsunuz. Aslında gayet keyifli. Ancak, özel bir arayüz hazırlanmamış uygulamada. Yani, WhatsApp a girdiğinizde karşınızda web.whatsapp’ı görüyorsunuz. Ya da skype’a girdiğinizde skype ın tarayıcı sürümünü görüyorsunuz. Yani Franz’ı bir tarayıcı gibi düşünebilirsiniz. Sadece bu sosyal medya hesaplarınızı yönettiğiniz bir tarayıcı.

Ben neden kullanmaktan vazgeçtim? Her ne kadar kişisel bilgisayarımda veya iş bilgisayarımda benden başka aktif bir kullanıcı olmasa da, hesaplarımın sürekli açık olması veya Franz başlatılınca aktif olacak olması, güvenlik konusunda biraz sıkıntı. Sonuçta, eşten dosttan arkadaştan abuk subuk mesajlar gelebiliyor, meşrebinize göre değişir gerçi de, bana geliyor işte.. Bu mesajlara ekranımı paylaştığım veya bilgisayarımı geçici bir süre kullanacak birinin maruz kalması hoş olmaz diye düşündüm. Bu sebeple, eski düzene devam etmek istedim.

Franz uygulamasını buraya tıklayarak kendi sitesinden indirebilirsiniz. Pratik bir sosyal medya deneyimi için tavsiye edebilirim. Zira zaten çok fazla vakit harcıyoruz, bari biraz pratik olsun da kafalarımız şişmesin.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.
Kendinize iyi bakın!

BENZER  Dosyaları Otomatik Algılayan Ücretsiz PHP Dosya Yöneticisi : Cute File Browser

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

  • Abdullah Öztürk

    Bayaa güzelmiş. İndirdik bakalım :)

  • burdan
    hesaplara paylaşım falan yapabiliyorzmu acaba
    Yani bir paylaşımı btün hesaplarda birden paylaşmak gibi.

    • malesef öyle bir özelliği yok. en azından benim incelediğimde yoktu hocam :)

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Mini Yabancı Diziler : Yüzde 3 Dizisi