Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 3.4.2020

Hide My Wp Eklentisinden Sonra Oluşan Yönetici Paneline Giriş Sıkıntısı

2 sene önce yazıldı, 334 kere okundu. 0

Merhabalar. WordPress ile internet siteleri inşa ederken bazı eklentilere ihtiyaç duyuyoruz. Bunlardan biri de yönetici paneli adresini istediğimiz başka bir adres ile değiştiren Hide My Wp eklentisi. Bu eklenti sayesinde wp-admin yerine adminpanelim gibi adresler kullanarak yönetici paneline girişi sağlayabiliyoruz. Özellikle zararlı botlar karşısında güvenli durmak ve sözümona arka planda wordpressin çalıştığını gizlemek için bunu yapabiliyoruz.

Ancak bu eklenti bazen düzgün çalışmayı bırakabiliyor. Güncellemelerden sonra ya da site taşımalarından sonra yönetici paneline hiç bir adresten giremez hale gelebiliyoruz. Bu gibi durumlarda hızlıca sorunu nasıl çözeceğimizi kısaca anlatmak istedim. Aslında gayet basit ancak akıllarımıza gelmiyor bazen.

Ftp’ye ulaşıp /wp-content/plugins/ klasörüne giriyoruz. hide-my-wp klasörünün ismini değiştiriyoruz ve artık /wp-admin yazarak sitemizin yönetici paneline erişebilir hale geliyoruz. Sonrasında panelimize girip tüm güncellemelerimizi yapıyoruz. Panelde giriş yapılmış haldeyken tekrar ftp’ye dönüp ismini değiştirdiğimiz klasörü eski haline getiriyoruz. Eklentiler sekmesinden eklentiyi güncelleyip eğer aktif hale gelmediyse aktifleştiriyoruz. Sonuç olarak sorun ortadan kalkıyor.

Çok fazla site taşıma işlemi gerçekleştirdiğimizden bu tarz sorunlarla karşılaşıyoruz. Eğer siz de karşılaşırsanız nasıl çözeceğinizi anlatmış olduk. Farklı sorunlarla karşılaşan arkadaşlar yorum olarak yazabilirse eğer çözüme kavuşturmaya çalışırız yine.

Kendinize iyi bakın. Bu gece kadir gecesi, kandilinizi de kutlamış olayım.

Görüşmek üzere!

BENZER  Sitenize Yabancı Dil Seçeneği Eklemenin En Kolay Yolu

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel