Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 313 yazı ve 269 yorum var.

Iyi ki Varsiniz Sarkilar

8 sene önce yazıldı, 439 kere okundu. 0

Şarkılar.. Bir zamanlar dilimden, daha doğrusu yüreğimden düşmeyen şarkılar. Ah ah. Sazlıklardan havalanan bir ördek gibi sesin.. Haydi dön, tut elimi istiyorum tut! tut yeniden..

Şarkılar.. En kara günlerimden geriye kalan kirli anılar. Daha doğrusu, ” ah be ne kadar sevmişim! ” dedirten, kirli ve karanlık şarkılar. Yine aylardan kasım, sanki sende kaldı bir yarım.. Her nefesim her anım, sanadır.. Gel dedim, gel dedim gelmedin yarim! Senden bana fayda yok.. Avucumda ellerin yerine, yağmur.. Vur hadi..

Şarkılar. Gözlerimi kapattığımda beni üç dört yıl birden geriye götüren, ağlatan şarkılar. Gözlerimi açtığımda, artık bitmiş dedirten şarkılar. O günlerden bir rüzgar eser, ümitlerim beni terk eder.. Mutlu ol yeter ki, gittiğin yerde benden bir parça aşk olsun.. Söyle, buldun mu aradığın aşkı, söyle! Yoksa yalnız mısın sen yine..

Şarkılar. Akşamları karanlıktan saklanıp bir ışık yaktığımızda, kalbimizin atmosferi şarkılar. Geçmişe çektiğimiz perdelerin, aralarından sızan eski günlerdeki şarkılar. Rüzgar gibi esip, perdeleri, içimizi, kalbimizi titreten şarkılar. Bugün orda da cumartesi mi? Gidecek yerim mi var? Diyecek sözüm mü var.. İşte hayat böyle akıp gidiyor, işte hayat sensiz de yaşanıyor.. Ben yar kendimi bildim bileli.. Bir sana aşık sana deli..

Şarkılar! Sabah kahvaltısından önce bir sigara yaktıran, akşam yemeğinde bir ufak açtıran şarkılar. Yine dolacaksa gözlerim, sensiz olsun dilerim. Nerelere gideyim, sen yanımda olmayınca.. kara gözlerinden bir damla yaş düşünce, güzel yüzün yanakların ıslanır.. Ben seni sevdiğim zaman  bu şehirde, yağmurlar yağardı..

Şarkılar.. Her gün, her ay, her yıl.. Her saniye, kalbimizin gerçekten attığını hissettiğimiz ilk günü hatırlatan şarkılar. Gül renginde, gün doğarken.. Boğazdan gemiler usulca geçerken.. Senden çok uzakta bir yerlerdeyim. Bazen sevinç, kederlerdeyim.. Gidersen, bi gün bu evden bu can bu hayat düşer gözümden.. Yağmur, ne güzel yağıyor. Sakın sorma, neredeydin kaç zamandır.. Dur sorma, özledim seni..

BENZER  Adaletin Bu mu Dünya?

Şarkılar, ah şarkılar. ” Ah be, gençliğimizde neydi bu şarkı ” dedirten şarkılar. Daha doğrusu, gençliğimizi, hüzünlerimizle birlikte geri getiren şarkılar. Söyleme, onu da denedim. Olmadı, yapamadım. Her sevdada, her kavgamda  yenik düştüm, yıprandım. Söyle, birbirimizi nasıl sevdik? Saçları sırma gelincik.. Söyle yağmur çamur değmedi yüreğime.. Söyle ben nerdeyim, sen nerde? Severek ayrılanlar, bilirler ayrılığı. Sevmiş olsan, gitmezdin.

Şarkılar. Şarkılar işte. An gelir, sigarayı bile tersten yaktırır şarkılar. Uzaktan görünür, yakından anlaşılmaz şarkılar. Güneşin ufka değdiği yer.. Oraya git, ama yine gel. DÖneceksin diye söz ver.. Penceremin perdesini havalandıran rüzgar. Unut beni sevgilim, ben unutmuyorum.. Böyle gitme yaban gülü! Gülpembe..

Şarkılaaaar şarkılar. Gözleri yaşlı, dudakları titrek, bir hayalden arda kalan hatıra dersin. Gözleri yaşlı, dudakları titrek. Bir hayalden arda kalan, hatıra dersin. Hiç sevmedim kimseyi senin kadar. Bıktım ağlamalardan, inlemelerden. Kurtulamadım bir türlü, gönül vazgeçmiyor.

Şarkılar, gecelerin sonunu uykusuzluğa bağlayan şarkılar. Ağlatan, durduk yere saçma gülüşlere sebep olan şarkılar. İyi ki varsınız.

Not: Bunu yazalı oldu epey. Arşivden.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

4 ay önce. 60 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

4 ay önce. 38 0 Devam Et

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

11 ay önce. 170 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

11 ay önce. 214 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

11 ay önce. 85 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.