Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 23.4.2019
Bu yazı 24.12.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

İzleyebildiğiniz Videoları İndirebilirsiniz de

5 sene önce yazıldı, 200 kere okundu. 2

Şimdi başta söyliyim, biz zaten biliyoduk, zaten kullanıyoruz falan filan demeyin. Biliyorsanız es geçin yazıyı napalım? Bu yazıya sebep olan yazılım yani ” Internet Download Manager ” internetten video izlerken videonun yanına koyduğu bir buton ile o videoyu indirmenize yarıyor. Programın amacı sadece bu değil ama en çok bu amaçla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Benim de blogda anlatma sebebim aslında kaynak olması. Şöyle ki, bazen eski hocalarım falan facebook’dan yazıyor ya da internetle alakası olmayan bazı arkadaşlarım soruyorlar nasıl indiricez falan diye. Onlara her seferinde anlatmak yerine bu yazıyı gönderirim, kimse uğraşmaz diye düşündüm.

Yazılım ücretli bir yazılım ancak size kendi sunucumdan vereceğim dosyanın içinde crack dosyaları mevcut. Yani yok efendim warez paylaşıyosun yok emek hırsızısın demeyin sonradan. Aradığı şey bu olanlar indirsin kullansın.

Nasıl Kuracağız? Nasıl Full Olarak Kullanacağız?

Öncelikle, indirdiğiniz dosyanın içerisinde kurulum dosyası mevcut. Oradan standart bir kurulum gerçekleştiriyoruz. Daha sonra programı ve açılan tüm pencereleri kapatıyoruz. Bilgisayarımızın sağ alt köşesinde  ( saati gösteren yerde ) bazı uygulamaların simgeleri bulunuyor. Programı orda da bulup sağ tıklayıp çıkış yaptığımızda, programı full sürüm haline getirmek için hazırız demektir.

Programa ait herşeyi kapattıktan sonra, indirdiğimiz dosyanın içerisindeki Crack klasörüne giriyoruz. İçinde RegKey adlı iki adet dosya bulunuyor ve bir de crack dosyası yani programın başlatıcı dosyasının modifiye edilmiş hali bulunuyor. Öncelikle, işletim sisteminiz 32 bit ise RegKey.reg dosyasını, işletim sisteminiz 64 bit ise RegKey_x64.reg dosyasını çift tıklayıp sorulan bütün sorulara okey diyoruz.

Sıra geldi crack yapmaya. IDMan.exe dosyasını kopyalayıp programın kurulu olduğu dizine ( Bilgisayarım/Yerel Disk/Program Files ) gidiyoruz ve Internet Download Manager’ın klasörüne giriyoruz. Boş bir yere sağ tıklayıp yapıştırıyoruz ve ” Değiştirilsin mi? ” sorusuna evet diyoruz. Böylelikle bütün işlemlerimiz bitiyor.

BENZER  Web Sitesi Tanıtımları : Teknolojiden Haberler

Not: Bu kurduğumuz program internet tarayıcılarınızla entegre olarak çalışıyor. Bu yüzden bazı tarayıcılarda sizden izin istiyor. Hatta bazı tarayıcılarda çalıştırmak için veya düzgün çalışması için ayar yapmanız gerekebiliyor. Bu ayarlara IDM ye girdiğinizde Seçenekler menüsünden ulaşabilirsiniz. Tavsiyem IDM yi sürekli kullandığınız tarayıcı ile kullanmamanız. Ben şahsen Google Chrome kullanıcısıyım ve bir video indireceğim zaman Internet Explorer’dan girip indiriyorum. Google Chrome desteğini kapattım. Çünkü gereksiz yere buton çıkması, her indireceğim dosyaya idm’nin atlaması can sıkıcı oluyor benim için.

PROGRAMI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ 

Teşekkür ediyorum, keyifli günler geceler diliyorum.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel