Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

J.J. Abrahms’ın Westworld’üne Başlamış Bulunuyorum

4 sene önce yazıldı, 287 kere okundu. 1

Merhabalar. Son birkaç gündür ciddi bir halsizlik, üşütme, göğüs batması, hastaneler falan filan derken evde yarı uyur yarı öksürür vaziyette baya vaktim oldu. Gündüzleri olmasa da uyuyamadığım geceler boyunca Westworld izlemeye başladım ve dizi baya sardı diyebilirim. J.J. Abrahms yine başarılı bir işe imza atmış gibi gözüküyor. Birazcık araştırdım, 11 milyondan fazla izleyiciye de ulaşmış durumda. Şuanda ilk sezonu sezon finali yaptı, 2. sezon için bekliyoruz.

Westworld, ziyaretçilerin merkeze gelip oradaki hikayelere katılabildiği bir mekan diyelim. Bu mekanın içerisinde sağlam mühendisler tarafından hazırlanmış aşırı gerçekçi insanlar var ve bu insanlar hikayelere göre tekrar tekrar programlanıp o hikayeyi gelen konuklara oynatıyorlar. İçeri girip sıka sıka ilerleyebiliyosunuz ya da kendinizi oldukça gerçekçi hikayenin akışına bırakıp dünyadan bir süre de olsa kopabiliyorsunuz. Robot olduklarını bilmeseniz hiç yadırgamayacağınız insanları öldürebiliyor, işkence edebiliyor, ya da onlarla cinsel ilişki yaşayabiliyorsunuz. Her türlü kafadaki konuklara her türlü hizmet var anlayacağınız. Öldürüyorsunuz, götürüp tamir edip yedek parçaları takıp gene getiriyolar, sorun yok.

Ancak asıl mesele o merkezde dönen olaylar. Ford ve Arnold ( ortalıkta yok ) arasında geçen büyük bi meseleyi işliyor aslında dizi bence. Ve esrarengiz meseleler de çok. Mesela bir mühendis var, kendisini insan sanıyor, halbuki o da robot falan filan. Çok şeyapmiyim de izleyenlere ayıp olmasın.

Ek olarak, diziyi izlerken ekranı görebilecek çocuk veya ailenizden bireyler olmamasına dikkat etmenizde fayda var. Çıplaklık ve cinsel içerikler her bölümde mevcut. Anormal bir durum yok ancak utanmanıza veya kardeşlerinize kötü örnek olmanıza ( onlar olayı farklı algılayacağı için ) sebep olabilir. Benden uyarması.

Aşağıdaki video da sizlere 2. sezon hakkında bişeyler çıtlatabilir. Ben izlemedim, izlemicem…

BENZER  Kredi Kartı / Hesap Kartı İle Alışveriş Nasıl Yapılır? 3D Ödeme Nedir?

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

4 ay önce. 99 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

4 ay önce. 103 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

4 ay önce. 35 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

4 ay önce. 35 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

4 ay önce. 58 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.