Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 313 yazı ve 269 yorum var.

Mighty Text ile Bilgisayarınızdan SMS Gönderin

7 sene önce yazıldı, 332 kere okundu. 2

Merhabalar. Güzel bir uygulamayı tanıtmak üzere buradayım yine. Geçen günlerden birinde Google Play’de gezinirken rastladım uygulamaya ve gayet sevdim.

Mantık; android telefonunuza yüklediğiniz uygulamanın Google Chrome üzerine yüklediğiniz bir eklenti ile senkronize çalışmasından meydana geliyor. Şöyle ki, Google hesabınıza hem telefonunuzdan hem de Google Chrome üzerinden giriş yapıyorsunuz ve uygulama otomatik olarak senkronize olmaya başlıyor.

Nasıl Çalışıyor?

Tarayıcınıza indirdiğiniz eklenti araç çubuğunun yanına bir buton ekliyor. O butona tıkladığınızda karşınıza telefon defteriniz ve mesajlarınız geliyor. Hatta kamera albümünüz de senkronize olabiliyor ama kullanışı bulmadım ben orayı pek. Sonuçta aynı işi zaten Facebook, Google+ falan yapıyor yani. Gereksiz yere veri kaybı bence.

Her neyse. Sıkı bir Google Chrome kullanıcısıysanız zaten “Bildirimler” programcığını bilirsiniz. Gmail ile başlayan bildirim serüveni artık eklentilere de izin vermiş durumda olduğundan, tarayıcınız bilgisayarınızda açıkken bir mesaj geldiğinde sağ altta mesajı gösteriyor. Yanıtla dediğinizede ufak bir pop-up açıyor ve rahatlıkla mesaj gönderip alabiliyorsunuz. Aynı şekilde biri sizi aradığınızda da bildirim gösteriyor eklenti. 5 dakika sonra hatırlatmasını isteyebiliyorsunuz veya o an sms gönderebiliyorsunuz arayan kişiye.

Bir Google Chrome eklentisi değil de, system tray’de çalışan ufak bir uygulama olsa daha çok iş görürdü bence. Google Chrome’u açmamıza gerek kalmadan, bilgisayar açıldığında otomatik açılırdı uygulama ve bildirimler çalışmaya başlardı. Ha bir de, keşke rehberimizde değişiklik yapabilsek uygulama üzerinden. Hoş olurdu, rahat olurdu.

Nerden Başlayacağım Kullanmaya?

Öncelikle telefonunuza indirmelisiniz Android uygulamamızı. Bu adresten telefonunuza indirebilirsiniz. Daha sonra, uygulamayı açtığınızda size mail adresi girmenizi isteyecek ve size bir mail gönderecek. Oradan aktifleştirdikten sonra, Google Chrome üzerinden eklentinizi yükleyip anında kullanmaya başlayabileceksiniz.

Hangi Android versiyonlarında çalıştığını bilmiyorum, araştırmadım açıkcası. Ama ben S3 ile kullanıyorum, sıkıntı yaşamadım hiç. Aklınızda bulunsun bu da.

Daha sonra tekrar görüşmek üzere. Keyifle kalın

BENZER  Önerebileceğim Android Oyunlar #1

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

3 hafta önce. 23 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

3 hafta önce. 25 0 Devam Et

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

8 ay önce. 138 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

8 ay önce. 175 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

8 ay önce. 68 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.