Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 28.2.2020
Bu yazı 13.12.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Mighty Text ile Bilgisayarınızdan SMS Gönderin

6 sene önce yazıldı, 301 kere okundu. 2

Merhabalar. Güzel bir uygulamayı tanıtmak üzere buradayım yine. Geçen günlerden birinde Google Play’de gezinirken rastladım uygulamaya ve gayet sevdim.

Mantık; android telefonunuza yüklediğiniz uygulamanın Google Chrome üzerine yüklediğiniz bir eklenti ile senkronize çalışmasından meydana geliyor. Şöyle ki, Google hesabınıza hem telefonunuzdan hem de Google Chrome üzerinden giriş yapıyorsunuz ve uygulama otomatik olarak senkronize olmaya başlıyor.

Nasıl Çalışıyor?

Tarayıcınıza indirdiğiniz eklenti araç çubuğunun yanına bir buton ekliyor. O butona tıkladığınızda karşınıza telefon defteriniz ve mesajlarınız geliyor. Hatta kamera albümünüz de senkronize olabiliyor ama kullanışı bulmadım ben orayı pek. Sonuçta aynı işi zaten Facebook, Google+ falan yapıyor yani. Gereksiz yere veri kaybı bence.

Her neyse. Sıkı bir Google Chrome kullanıcısıysanız zaten “Bildirimler” programcığını bilirsiniz. Gmail ile başlayan bildirim serüveni artık eklentilere de izin vermiş durumda olduğundan, tarayıcınız bilgisayarınızda açıkken bir mesaj geldiğinde sağ altta mesajı gösteriyor. Yanıtla dediğinizede ufak bir pop-up açıyor ve rahatlıkla mesaj gönderip alabiliyorsunuz. Aynı şekilde biri sizi aradığınızda da bildirim gösteriyor eklenti. 5 dakika sonra hatırlatmasını isteyebiliyorsunuz veya o an sms gönderebiliyorsunuz arayan kişiye.

Bir Google Chrome eklentisi değil de, system tray’de çalışan ufak bir uygulama olsa daha çok iş görürdü bence. Google Chrome’u açmamıza gerek kalmadan, bilgisayar açıldığında otomatik açılırdı uygulama ve bildirimler çalışmaya başlardı. Ha bir de, keşke rehberimizde değişiklik yapabilsek uygulama üzerinden. Hoş olurdu, rahat olurdu.

Nerden Başlayacağım Kullanmaya?

Öncelikle telefonunuza indirmelisiniz Android uygulamamızı. Bu adresten telefonunuza indirebilirsiniz. Daha sonra, uygulamayı açtığınızda size mail adresi girmenizi isteyecek ve size bir mail gönderecek. Oradan aktifleştirdikten sonra, Google Chrome üzerinden eklentinizi yükleyip anında kullanmaya başlayabileceksiniz.

Hangi Android versiyonlarında çalıştığını bilmiyorum, araştırmadım açıkcası. Ama ben S3 ile kullanıyorum, sıkıntı yaşamadım hiç. Aklınızda bulunsun bu da.

Daha sonra tekrar görüşmek üzere. Keyifle kalın

BENZER  Google Analytics Android Uygulaması

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel