Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

Minibüs Enerjimi Emiyor Bildiğin

6 sene önce yazıldı, 273 kere okundu. 1

Başta İstanbul’da ve diğer büyük şehirlerde olmak üzere bildiğimiz gibi minibüsler ulaşımın altını üstüne getiriyorlar. Neden mi? Yolda ordan burdan önüne çıkan ya taksicidir ya da minibüstür. ” Yoksa yürümez bu trafik ” diye de kandırırlar milleti. Felç edenler de onlar aslında. Taksi kullanır gibi minibüs mü kullanılır arkadaş? Bi sakin!

İş yerim evime yakın, tek vesayit, bir minibüs mesafesi.. Gelin de bana sorun. 7.30’da evden çıkıyorum, 8.30 mesai başlangıcım, en azından bi 15 dakika geç gidiyorum işe sırf bu minibüsler yüzünden. At mezarı gibiler mübarek. Tıkış tıkış gidiyoruz işe. Daha işe gitmeden yoruluyorum. Hani hacca gidersin, kalabalık seni alır götürür ya, işte o denli sıkışık bi yolculuk geçiriyorum. Üstüne bi de abuk subuk manevralar, müşteriyle gereksiz tartışmalar, paranın elden ele gitmesi, para üstünün geri aynı yere sağ salim ulaşması falan..

Daha bu sabah, trafik polisi durdurdu bindiğim minibüsü. Hah dedim işe geç kalıcam ama olsun, kessin cezayı da görsün üst üste yolcu bindirmeyi adam. Polis cezayı kesti, ilerledik çağlayan yokuşuna geldik, karşıdan gelen minibüs şoförünü uyarmaz mı bu sefer. Yolda çevirme var ordan gitme burdan git! Yani diyor ki, mantıksızlığımızı kabullendik, insanlara acımıyoruz, on kuruşun hesabını yapıyoruz yoksa iphone 5s alamayız, git takılma polise, böyle devam edelim. Var mı böyle bir şey? Şu altı aylık Konya zamanlarımda en sevdiğim şey trafikten uzak olmaktı. Geldim gene girdim içine. Yapacak bir şey yok..

Neyse, yine bir gün daha geçti diyelim. Minibüs enerjimi yedi bitirdi gene. İş yerinde bu kadar yorulmuyorum vallayi.. Kendinize iyi bakın.

BENZER  Hayat da Devam Ediyor İşte..

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

4 ay önce. 99 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

4 ay önce. 103 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

4 ay önce. 35 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

4 ay önce. 35 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

4 ay önce. 58 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.