Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 16.2.2020
Bu yazı 21.06.2015 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Ön Yüzde Düzenle ve Sil Butonları

5 sene önce yazıldı, 680 kere okundu. 0

Merhabalar arkadaşlar. WordPress ile her yeni gün yeni bir olaya ihtiyacımız oluyor ve wordpress de bunu her zaman karşılıyor. Bugün bir proje ile uğraşırken sadece üyelere özel bir portal hazırlarken düzenle ve sil butonlarına ihtiyaç duydum. Yönetici paneline girmeden, sayfa veya yazıları ( herhangi bir post type ile de çalışır ) direk düzenleyebilir ya da silebilirsiniz.

Şöyle ki, çok fazla içeriği olan bir siteyi yönetiyorsunuz, siteyi gezerken birden bir yazıyı düzenlemek istediniz ve panele girip yazıyı bulup düzenlemeye üşendiniz. Ya da çöpe taşıyacağınız bir yazı var ve gene panele girmeye üşeniyorsunuz.. Temanıza aşağıda vereceğim kodları istediğiniz yere ekleyerek anında düzenle sayfasına veya silme komusuna ulaşabilirsiniz.

Örneğin, ben bugün bir müşteri takip portalı geliştirdim wordpress ile. Müşteri ekleme çıkarma ve düzenleme işlemleri için kullandım bu butonları. Gayet pratik oldu. Neredeyse wordpress admin panele hiç girmeden bir çok işi halledebileceğimiz imkanlar sunuyor bizlere wordpress. İlerleyen günlerde daha farklı paylaşımlarla bu tarz konulara değineceğim.

Düzenle butonu için;

Sil butonu için;

Bu butonları if komutu ile sadece üye girişi yapanlara gösterebilirsiniz. Daha önceki yazılarımdan birinde bu if komutlarına değinmiştim. Şimdi hazır kodları vermek istemiyorum çünkü şuanda uğraşırsanız eğer bir daha böyle bir anlatıma ihtiyacınız olmadan mantığı çözmüş bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılarken kendi kendinizi yönlendirebilirsiniz.

Kendinize iyi bakın.

BENZER  Wordpress : The_Content'i Sınırlamak

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel