Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 16.2.2020
Bu yazı 26.12.2016 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Şahane Bir Not Tutma Platformu : Google Keep İle Tanışın

3 sene önce yazıldı, 265 kere okundu. 0

Merhabalar arkadaşlar. Google, hayatımızın her alanında yanımızda oluyor ve hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Eski yeni bir çok hizmeti bulunan ve asıl görevi aradığımız şeyleri bulmamız olan Google, elbette arama motoru olma konusundaki başarısını verdiği diğer mükemmel hizmetlerle de destekliyor.

Eski bir hizmet değil ancak hala insanlar gördüklerinde “aa böyle bişey mi varmış” diyebiliyorlar Google Keep için. Bu sebeple ben de ufak bir tanıtım yapayım istedim. Kendim uzun süredir kullanıyorum ve gerçeten de memnunum.

Google Keep Nedir?

Keep, basit bir tanımla not tutmamıza yarayan bir araçtır. Bu araca ister web tarayıcımız ile, istersek de android cihazlarımızdaki uygulamalar ile ulaşabiliriz ve tüm platformlarda anlık olarak senkronize olur. Google Keep’de not tutmak oldukça basittir. Bir başlık ve bir içerik alanından oluşur ancak bunlarla da kısıtlı değilsiniz.

Notlarınıza listeler ekleyebilirsiniz. Notlarınıza eklediğiniz linkler otomatik olarak notun altında önizlemeli şekilde gelir, tekrar geri döndüğünüzde url’yi değil title tag’i görürsünüz ve hatırlamanıza yardımcı olur. Hoş bir grid yapısı vardır ve ekran boyutunuza tam uyum sağlar. Ayrıca tüm notlarınızı renklendirebilirsiniz. Ek olarak, yazdığınız notlara ekleyeceğiniz etiketler ile binlerce hatırlatmanız dahi olsa bulmanız kolaylaşır.

Aynı zamanda hatırlatma özelliğini de kullanabilirsiniz. Benim en çok kullandığım özellik budur sanırım. Bilgisayarda çalışıyorken bir hatırlatma eklerim ve vakti geldiğinde telefonumda bildirim oluşur. İster erteler, istersem de o an arşivlerim var yapıldı olarak işaretlenmiş olur. Aynı zamanda, telefondan eklediğiniz bir hatırlatmalı liste notunuz varsa, tarayıcınızda bildirimler açık olduğunda bilgisayarınız üzerinden de bu bildirim size hatırlatmayı yapar.

Mobil uygulamaya dönecek olursak, gayet kullanışlı bir uygulama olduğunu söyleyip, widget’ların da çok stabil çalıştığını ekleyebilirim. Yani kullanmamanız için hiç bir sebep yok.

BENZER  Yeniden Basliyoruz

Buraya tıklayarak Google Keep’i tarayıcınızda açabilirsiniz. Android markette de aynı isimle ararsanız, uygulama karşınıza gelecektir.

Tekrar görüşmek üzere!

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel