Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

Şahane Bir Not Tutma Platformu : Google Keep İle Tanışın

4 sene önce yazıldı, 280 kere okundu. 0

Merhabalar arkadaşlar. Google, hayatımızın her alanında yanımızda oluyor ve hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Eski yeni bir çok hizmeti bulunan ve asıl görevi aradığımız şeyleri bulmamız olan Google, elbette arama motoru olma konusundaki başarısını verdiği diğer mükemmel hizmetlerle de destekliyor.

Eski bir hizmet değil ancak hala insanlar gördüklerinde “aa böyle bişey mi varmış” diyebiliyorlar Google Keep için. Bu sebeple ben de ufak bir tanıtım yapayım istedim. Kendim uzun süredir kullanıyorum ve gerçeten de memnunum.

Google Keep Nedir?

Keep, basit bir tanımla not tutmamıza yarayan bir araçtır. Bu araca ister web tarayıcımız ile, istersek de android cihazlarımızdaki uygulamalar ile ulaşabiliriz ve tüm platformlarda anlık olarak senkronize olur. Google Keep’de not tutmak oldukça basittir. Bir başlık ve bir içerik alanından oluşur ancak bunlarla da kısıtlı değilsiniz.

Notlarınıza listeler ekleyebilirsiniz. Notlarınıza eklediğiniz linkler otomatik olarak notun altında önizlemeli şekilde gelir, tekrar geri döndüğünüzde url’yi değil title tag’i görürsünüz ve hatırlamanıza yardımcı olur. Hoş bir grid yapısı vardır ve ekran boyutunuza tam uyum sağlar. Ayrıca tüm notlarınızı renklendirebilirsiniz. Ek olarak, yazdığınız notlara ekleyeceğiniz etiketler ile binlerce hatırlatmanız dahi olsa bulmanız kolaylaşır.

Aynı zamanda hatırlatma özelliğini de kullanabilirsiniz. Benim en çok kullandığım özellik budur sanırım. Bilgisayarda çalışıyorken bir hatırlatma eklerim ve vakti geldiğinde telefonumda bildirim oluşur. İster erteler, istersem de o an arşivlerim var yapıldı olarak işaretlenmiş olur. Aynı zamanda, telefondan eklediğiniz bir hatırlatmalı liste notunuz varsa, tarayıcınızda bildirimler açık olduğunda bilgisayarınız üzerinden de bu bildirim size hatırlatmayı yapar.

Mobil uygulamaya dönecek olursak, gayet kullanışlı bir uygulama olduğunu söyleyip, widget’ların da çok stabil çalıştığını ekleyebilirim. Yani kullanmamanız için hiç bir sebep yok.

BENZER  Yeni Evim Hayırlı Olsun, Sıra İş'de

Buraya tıklayarak Google Keep’i tarayıcınızda açabilirsiniz. Android markette de aynı isimle ararsanız, uygulama karşınıza gelecektir.

Tekrar görüşmek üzere!

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

4 ay önce. 95 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

4 ay önce. 103 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

4 ay önce. 34 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

4 ay önce. 35 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

4 ay önce. 57 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.