Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Stargate: Atlantis – Bilimkurgu’nun Babalarından

10 sene önce yazıldı, 980 kere okundu. 1

Merhabalar arkadaşlar. Az önce son sezonun son bölümünü izledim ve burada tanıtmak istedim diziyi. Size sadece ” bilimkurgunun ataları ” diyebilirim. Yıldızgeçidi serisinin ilk dizisi SG-1 ancak ben direk Atlantis’den başlamıştım. 5 sezon izledim bitirdim ve şuan SG-1 1. Sezon torrent indirmeye başladım.

Dizi başlarda sıkabilir. Aslında beni sıkmadı ama, bazılarımız sıkılabilir çünkü; baya eski bir dizi. Ben bir dolu film dizi bakıyorum internetten, bikaç bölüm izleyip sıkılıyorum falan filan, ama bu diziye samimi bir açıdan baktığınızda herşeyin bi mantığa düzgünce oturtulduğunu, sizi sıkmadığını, bilim kurgunun dibine kadar girdiğinizi göreceksiniz. İzledikçe insanın bilimsel merakı artıyor, gaza geliyor, uzay, fizik, hatta tıp, hatta ordu teknolojisi falan filan baya etkiliyor sizi. Bu sadece Atlantis’e özel bişey değil tüm Yıldız Geçidi serilerinde de böyle diye düşünüyorum. SG-1 ilk bölümü izlemiştim, aynı tat, aynı merak var diyebilirim. Gerçi SG-1 3 sezondan sonra açılmaya başlıyor dizi diye duydum ama indiriyorum bakalım izlicez görücez :)

Atlantis’deki tüm karakterler gerçekten başarılı karakterler. Rodney başta olmak üzere tüm karakterleri başarılı buluyorum ve oyunculukları da dahil, gerçekten olmuşlar yani. Bizim dizilerimize bak aynı tarihlerde çıkarılan. Baktığına pişman olursun. Adamlar neler neler yapmışlar. Bizim tarkan gitsin köpekle muhabbet etsin amk. Neyse..

Dün 5. sezon yani son sezonun 19. bölümünü izledim, sanırım en iyi bölümlerden biriydi. Ciddi anlamda dizi bitecek diye tuhaf oldum. Başka gerçekliklere girip girip çıkan dizi bölümleri bu sefer ciddi anlamda “hadi be” dedirtti diyebilirim. Ya aslında biz varya, geç kalmışız. Bu diziler mükemmel diziler, şimdi sg-1 değil universe indiriyor olmam lazımdı. Ama işte..

Bu arada size izleme önerisi yapayım. Yıldız Geçidi serisine başlayacaksanız nasıl bir sıra takip etmelisiniz aşağıda vereyim. Ben de donanımhaber’de bir yerde buldum. Zaten bu yüzden SG-1 indirmeye başladım. Buyrun;

Stargate Efsanesinin yol haritası
1.Stargate (1994).Film
2.Stargate SG-1 (1997-2007)10 sezonluk dizi
3.Stargate Atlantis (2004-2009) 5 Sezonluk dizi.(Bu diziye SG-1 8.sezonu 1 ve 2.bölümlerden sonra seyredilmeye başlanmalı,ister bölüm bölüm ister sezon sezon bir SG-1 bir Atlantis seyredilmeli)
4.Stargate:Continuum (2008).Film.SG-1 10. sezon bittikten sonra seyredilmeli
5.Stargate:The Ark of Truth (2008) Film.Continuum’dan sonra seyredilmeli,Stargate Atlantis bitirilmeli.
6.Stargate:Universe (2009-?).Dizi

BENZER  Kolajlarınızı Online Hazırlayın

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

11 ay önce. 44 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 56 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 79 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

3 sene önce. 127 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

3 sene önce. 67 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.