Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 21.4.2019
Bu yazı 06.04.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Ufak Bir WordPress Tema Paneli Yapalım

6 sene önce yazıldı, 1.264 kere okundu. 0

Merhaba arkadaşlar. Bir süredir müşterilerime hazırladığım sitelerde onlara kolaylık olsun diye bir kaç özelliği tema panelinden ayarlayabilsinler diye aşağıda tanıtacağım paneli entegre edip kullanıyorum. Wp-Admin’de Görünüm sekmesinin altına bir sayfa ekliyor ve sizin istediğiniz yerleri oradan ayarlatabiliyorsunuz kolaylıkla.

Biraz mantığından bahsedeyim o halde. Diyelim ki köy sitesi yapıyorsunuz. Sitenin üst kısmında muhtar, nüfus gibi bilgiler yer alıyor. Ama bunlar değişken. Öyle değil mi? Yani ileride değişebilir. İşte böyle durumlarda müşterinin tema kodlarıyla oynamaya çalışmasını engellemek için bir tema paneliniz oluyor. Tema panelinden textbox’lar ile istediğiniz yere istediğiniz değeri panelden atayabiliyorsunuz. Kullanımı hayal gücünüze kalmış tabiki. İster reklamları göster / gizle seçeneği ekleyin, ister logo url kısmı ekleyin, ister slider bölümü için bir ayarlama ekleyin, ister mail adresi telefon falan ekleyin. Sistemin mantığını kavradıktan sonra gerisi kolay. Ve gerçekten hoş birşey, ki zaten yeni nesil çoğu temada gelişmiş paneller görüyoruz zaman zaman. Eğer kendi temanızı yazan bir web tasarımcıysanız, mutlaka işinize yarayacaktır.

İnternette bir sürü tema paneli bulabilir, sitenize entegre edebilirsiniz. Ama karmaşıklık istemiyorsanız, basit, sade bir şeyler arıyorsanız bu arkadaşın sıfırdan hazırladığı paneli kullanın derim. Aşağıda linkini veriyorum. ( Emeğe Saygı Babında )

http://blog.ozergul.net/wordpress-sifirdan-tema-paneli-yapimi-ogpanel.html

BENZER  Wordpress'de Elle Post'ları Sıralamak

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel