Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 26.3.2020
Bu yazı 29.01.2015 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

WordPress Regenerate Thumbnails Eklentisi

5 sene önce yazıldı, 958 kere okundu. 0

plugin-at-workMerhabalar. Çok az bir fırsat bulup bir eklentiyi buradan paylaşmak istedim. Eklentimizi genelde wordpress temalarını hazırlarken kullanacaksınız. Ya da uzun zamandır kullandığınız bir temadan başka bir temaya geçerken. Çünkü yaptığı iş baya bir önemli aslında.

Şöyle ki, Regenerate Thumbnail eklentisi ile fonksiyon dosyamızda belirlediğimiz öne çıkarılmış görsel boyutlarını baz alarak yazılarımızda kullandığımız bütün öne çıkarılmış görselleri yeniden boyutlandırıp kesiyor. Bunu yaparken orjinal boyuttaki resimleri kullandığı için en boy oranı tamamen oturmuş oluyor. Eklentinin kullanımı da oldukça basit aslında. Araçlar’dan eklentinin sayfasına tıklıyorsunuz, regenerate diyorsunuz ve gerisini o hallediyor.

Az önce de bahsettiğim gibi, atıyorum bir wordpress teması hazırlıyorsunuz ve temayı görüntüleyebilmek için örnek içeriklerle dolduruyorsunuz. Ama yaptığınız bir değişiklikte resimlerin eni ve boyu değiştiği için uyumsuzluk oluyor. Böyle durumlarda eklentimiz işimize yarıyor. Yeni temaya geçmek gibi bir sıkıntı karşısında da oldukça başarılı olan eklentimiz, aslında bizleri büyük bir dertten kurtarıyor.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ya da direk wordpress panelinizden eklentiler kısmından aratıp kurabilirsiniz.

İyi wp-codex’ler arkadaşlar. =)

 

 

BENZER  Temamıza Basit Üye Giriş Bölümü Yapalım

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel