Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 17.2.2020
Bu yazı 05.07.2015 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Sayfaların Alt Sayfalarını Listeleme

5 sene önce yazıldı, 1.062 kere okundu. 0

Bazı projelerimizde lazım oluyor, oluşturduğumuz sayfalara bir de alt sayfalar oluşturuyoruz. Bazı ihtiyaçlarımızı pratik bir şekilde karşılamak için mantıklı bir yol ancak, bir sayfayı gösterirken o sayfanın eğer alt sayfaları varsa bu sayfaları nasıl listeleyeceğiz?

Bu yazıda da bu konudan bahsedeceğim. Aslına bakarsanız gayet basit bir yöntem uygulayarak eğer var ise alt sayfaları listeleyebiliriz. Alt sayfalara sahip olmayan sayfalarda ise kapsayan divi ( örneğin bir ul içerisinde li’ler arasında listeliyoruz ) hiç göstermeyebiliriz. Gelin kodlar üzerinde konuşalım biraz da;

Görüldüğü gibi gayet basit bir kodlama ile işi çözmüş bulunuyoruz. Alt sayfaların görünmesini istediğimiz yere kodları eklediğimzide eğer alt sayfaları mevcutsa listeleyecektir. Listelerken ul tag’leri içerisinde li arasında getirecek ve sayfa url’sine link verecektir.

Bol WordPress‘li günler geceler diliyorum, tekrar görüşmek üzere!

BENZER  Wordpress'inizi Dropbox'a Otomatik Yedekleyin

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel