Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 18.2.2020
Bu yazı 03.02.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

WordPress’inizi Dropbox’a Otomatik Yedekleyin

6 sene önce yazıldı, 506 kere okundu. 0

Merhaba arkadaşlar. Bugün size bir wordpress eklentisinden bahsedeceğim. Bulut depolama olayını kullananlar ve wordpress altyapılı web sayfası sahibi olanlar için güzel bir eklenti söz konusu. İngilizce bir eklenti ancak ayarlamaları gayet basit. Dropbox hesabınızla ilişkilendirdiğiniz eklentimiz bize istediğimiz aralıklarda wordpress’imizin ftp ve sql yedeğini almamıza olanak sağlıyor.

screenshot-1

WordPress Backup to Dropbox adlı eklentiyi buradan indirip plugins klasörünüze atabilirsiniz. Aktifleştirdiğinizde dropbox hesabınızla ilişkilendirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bugünden itibaren ben de haftalık yedekleme ayarlarım. Kullandığım sunucu zaten yedeklerimi alıyor haftalık ancak ne olur ne olmaz dedim yine de. Bu arada hesabınız yoksa, yeni hesap oluşturup eklenti üzerinden tanımlayabiliyorsunuz. Yeni kullanıcılara da 2 GB alan veriyor. Sanırım referans linkiniz ile birini üye yaparsanız her yaptığınız üye sayesinde 500 mb ek alan kazanabiliyorsunuz ama denemedim. Ben zaten iki üç ayda bir eski yedekleri bilgisayarıma indirip sileceğim için sıkıntı değil benim için ancak sizin için bir alternatif olabilir. Tabi dilerseniz de parasını verip istediğiniz kadar alana sahip de olabilirsiniz. Sizin bileceğiniz iş.

Kullanımı basit ancak gene de sorularınız olursa yorum kısmından iletebilirsiniz. Teşekkürler.

BENZER  A. Custom Fields Eklentisindeki Özel Alanları Otomatik Listelemek

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel