Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 22.2.2020
Bu yazı 17.01.2016 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Youtube’da Reklamsız Video İzlemek Hayal Değil

4 sene önce yazıldı, 8.255 kere okundu. 1

Merhabalar arkadaşlar. Başta Güldür Güldür Show olmak üzere bir çok yayını Youtube üzerinden elbette siz de takip ediyorsunuzdur. Mesela ben, koltuğuma masama kurulup videoları izlerken zırt bırt çıkan ve ” Reklamı Geç ” demeden gitmeyen, zorla reklamı izleten ve normal sesden daha yüksek bir sese sahip olan reklamlardan nefret ediyorum. Video bir saat sürüyor, 20 tane reklam koymuşlar.. Ki ben zaten televizyonu bu reklamlar yüzünden bırakmış, artık evine barkına sokmayan bir insandım..

Ama artık bir kesin çözüm buldum ve bunu da sizinle paylaşacağım. Üstelik sadece Youtube değil, genel olarak bir reklam engelleyicisi bulmuş bulunmaktayım. Aslına bakarsanız Youtube gibi büyük bir video izleme platformunun reklamlarının engellenebileceğini çok düşünmediğimden daha öncesinden böyle bir arayışa girmemiştim ancak birazdan sizlere bahsedeceğim tüm tarayıcılara ekleyebileceğiniz bir eklenti sayesinde Youtube reklamlarının da engellenebileceğini öğrendik artık.

Eklentimiz AdBlock Plus eklentisi. Buraya tıklayarak eklentinin web sayfasına gidip tarayıcınız için kurulum gerçekleştirebilirsiniz. İki günlük kullanımım sonucu kötü bir izlenim edinmedim, daha sonradan edinmeyeceğim anlamına gelmiyor ancak en azından bir süre de olsa reklamsız bir hayat yaşayabileceğiz.

Ek olarak, yeni arayüzüm çok yakında aktif olacak diye umut ediyorum. Hastalığımdan ve yoğunluktan bir fırsat bulabilirsem bunu gerçekleştirmek için uğraşacağım. Uzun bir zamandan sonra tekrar blog yazmak da güzel bir duyguymuş. Artık daha sık görüşeceğiz, kendinize iyi bakın !

BENZER  Beklemedeyiz: Supernatural

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel