Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

Açık Lisenin İlk Sınavlarına Girdim

8 sene önce yazıldı, 238 kere okundu. 0

Dün erken uyuyup bu gün sabahın köründe ( Muhtemelen 7 ) kalktım. Allah razı olsun bu sefer bildiğim bir yere vermişler sınav yerimi. Geçen sefer çok fazla üşendim de gitmemiştim, onu hesaba katmışlar galiba. Nurtepe’de Aşık Veysel’de girdim ilk sınavlara bu gün. Sınavdan önce bi baktım sigara içmeye çıktığımda, Şeyma! Dur heyecan yapma, Çoban değil :D İlkokuldan arkadaşım. Açıktan bitirdiğini biliyordum da aynı yerde sınava girince şaşırdım azıcık. Anasıyla gelmişler. Ben her zamanki gibi yalnız başıma gittim. En güzeli yalnız olmak lan zaten. Babamla gitsem ne sigara içebilicem ne kızları kesebilicem doğru dürüst :P

Sınav hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim. İlk yarım saat bitti çıktım. Sınav süresi de 2.30 saat zaten. Ki ben öyle bi ders seçmişim ki Din ve Edebiyat yapmam gerekti sadece. Çoktan seçmeli ve 4 şıklı sorular olduğu için de gayet basit geldi. Gerçi yarı yarıya salladım hep ama mantıklı salladım. Tutar onlar bişey olmasss. Dikkatimi çeken şey, din sorularının 8 sene ve haftada 15 ders din görmüş öğrencilere yönelik olmasıydı. Ulan nerden bileyim ben arapça kökenli bir sürü kelimenin anlamını. Ki anlamını sorsan neyse.. Abuk subuk sorular.. Aralarında çok basitleri de vardı gerçi. Yaptık bişeyler bakalım. Zaten 186 kredim var ve 192 ye tamamlamam lazım sadece. Şeyma’nın 80 mi 60 mı ne kredisi varmış, ona başarılar diliyorum önündeki bu saçmasapansalak sınavlarda. Keşke normal okuldan bitireymiş.

Bu da öyle bir anıydı işte. Hee ulan bütün apaçiler de mi açıktan okuyor dedim bu gün :D Aralarında tek bir normal insan gördüm, o da çok tatlı bir kızdı, sarışın falan böyle.. Tamam dedim insan gördük, devam. Ta ki sesini duyana kadar.. ( Nazımın beyni hata verir, otomatik pilot devralır )

BENZER  Paralel Evrendeki Nazım'a Notlar

Görüşmek üzere günlükcüm, görüşürük arkadaşlar.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

6 ay önce. 113 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

6 ay önce. 146 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

6 ay önce. 47 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

6 ay önce. 71 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

6 ay önce. 68 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.