Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 302 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 24.6.2018
Bu yazı 13.04.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Akşam Prova: Mahkum Savaşa

5 sene önce yazıldı, 147 kere okundu. 0

Emergenza yarı final hazırlıkları devam ediyor. Bestelerden biri için benim 5-6 ay kadar önce yaptığım bir besteyi düşündük. Bu gün şarkı için ilk provamızı alacağız Taksimde. Biraz da şarkıdan bahsedeyim.

” Sınıfta kalan öğrencilere, hayatını tekrar ettiren, yeni amaçlar uğruna savaş veren arkadaşlara, üniversiteye tekrar hazırlananlara, amaçlarına ulaşmaya çalışanlara, benim gibilere, bizim gibilere hediye olsun. “ diye bir açıklama ile yayınlamıştım youtube’da. Normalde kendi yazdığım sözleri beğenmem, ama bu şarkı nerden çıktı nasıl çıktı, nasıl bu kadar iyi anlatabildim falan diye düşünüyorum bazen.

Çok iddialı bir şarkı değil, ama anlatılmak istenileni herkese anlatabileceğini düşünüyorum. Şöyle ki; herkes hayatında bir sürü evreden geçiyor. Herkes zorluklar çekiyor, savaşıyor, bir şeyler kazanmak için uğraşıyor. Çünkü bunu yapmaya mahkum. İnsanlarla birlikte yaşıyoruz ve yaşamak için bir sürü gereksinimimiz var. Savaş büyük, enkaz büyük, kendi kendimizin elinden tutup, kaldırmaya mahkumuz. Kaybettiklerimi gömmeye mahkumuz geçmişe. Beynimiz dursa da, son bir çığlık atacak takatimiz kalsa da, savaşmaya, devam etmeye mahkumuz.

Ben kendimi, düşüncelerimi, hislerimi müzikle anlatan, müzikle anlatmayı isteyen, belki de ancak bunu becerebilen ( kendimce ) biri olarak, böyle bir şarkının önemli olduğunu düşünüyorum. Yarışmada da ilgi çekeceğini, oy toplamaktan ziyade yapılan şeyin farkına varılmasını umuyorum.

Bu arada, vokaller gerçekten berbat yahu. Büyük ihtimal webcam kamerasıyla kaydettiğimden. Ve zaten sesim de kötü. Bu yüzden Ahmet abiye güvenmekten başka çarem yok :D

Buyrun bir de siz dinleyin bakalım.

 

BENZER  Sanatçı Dediğimiz Tipler : Serdar'lı Türk Televizyonu Saçmalıkları

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.