Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

Akşam Prova: Mahkum Savaşa

7 sene önce yazıldı, 267 kere okundu. 0

Emergenza yarı final hazırlıkları devam ediyor. Bestelerden biri için benim 5-6 ay kadar önce yaptığım bir besteyi düşündük. Bu gün şarkı için ilk provamızı alacağız Taksimde. Biraz da şarkıdan bahsedeyim.

” Sınıfta kalan öğrencilere, hayatını tekrar ettiren, yeni amaçlar uğruna savaş veren arkadaşlara, üniversiteye tekrar hazırlananlara, amaçlarına ulaşmaya çalışanlara, benim gibilere, bizim gibilere hediye olsun. “ diye bir açıklama ile yayınlamıştım youtube’da. Normalde kendi yazdığım sözleri beğenmem, ama bu şarkı nerden çıktı nasıl çıktı, nasıl bu kadar iyi anlatabildim falan diye düşünüyorum bazen.

Çok iddialı bir şarkı değil, ama anlatılmak istenileni herkese anlatabileceğini düşünüyorum. Şöyle ki; herkes hayatında bir sürü evreden geçiyor. Herkes zorluklar çekiyor, savaşıyor, bir şeyler kazanmak için uğraşıyor. Çünkü bunu yapmaya mahkum. İnsanlarla birlikte yaşıyoruz ve yaşamak için bir sürü gereksinimimiz var. Savaş büyük, enkaz büyük, kendi kendimizin elinden tutup, kaldırmaya mahkumuz. Kaybettiklerimi gömmeye mahkumuz geçmişe. Beynimiz dursa da, son bir çığlık atacak takatimiz kalsa da, savaşmaya, devam etmeye mahkumuz.

Ben kendimi, düşüncelerimi, hislerimi müzikle anlatan, müzikle anlatmayı isteyen, belki de ancak bunu becerebilen ( kendimce ) biri olarak, böyle bir şarkının önemli olduğunu düşünüyorum. Yarışmada da ilgi çekeceğini, oy toplamaktan ziyade yapılan şeyin farkına varılmasını umuyorum.

Bu arada, vokaller gerçekten berbat yahu. Büyük ihtimal webcam kamerasıyla kaydettiğimden. Ve zaten sesim de kötü. Bu yüzden Ahmet abiye güvenmekten başka çarem yok :D

Buyrun bir de siz dinleyin bakalım.

 

BENZER  Chorus Of War - Story To Tell (Death Cover)

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

4 ay önce. 98 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

4 ay önce. 103 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

4 ay önce. 34 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

4 ay önce. 35 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

4 ay önce. 57 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.