Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 26.3.2020
Bu yazı 28.06.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Android İçin En Kullanışlı Klavye

6 sene önce yazıldı, 418 kere okundu. 0

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır yazı yazmıyodum. Ne vakit var, ne yazacak kafa var, ne keyif var.. Gerçi bu sebepler hala geçerli ama, arada bir de yazmak lazım. Ayrıca, hayırlı ramazanlar tüm inananlara diyelim.

Şimdi gelelim asıl konuya. Bir süre önce Samsung S3’den LG G2’ye geçiş yaptım. Ekran boyutu ve kalitesi arttı tabi. Standart klavyelerden sıkıldığım için başka bir klavye kullanayım dedim. Biraz şık olmasını istediğim için biraz da araştırma gerektirdi. Hem Türkçe kelimeleri adamakıllı anlayabilen, hem görsel açıdan yeterli, hem akıllı, hem kullanışlı, hem de pratik bir şey aradım ve buldum. Karşınızda Swiftkey Keyboard :)

Google Play’den ücretsiz bir şekilde indirip kullanmaya başlayabileceğiniz klavye uygulaması hakkında çok fazla bir şey demeye gerek yok diye düşünüyorum. Uygulamanın ücretli temaları var, gayet güzel temalar ancak ücretsiz temaları da gayet hoş diğer klavyelere ve standart klavyemize bakarak.

Kaydırarak yazma özelliği adamakıllı çalışıyor gerçekten. Otobüste minibüste baya işe yarıyor. Google’ın ses tanımasıyla birleşik çalışabildiği için siz konuşun o yazsın meselesi de düzgün çalışıyor. Zaten Türkçe seçeneğimiz mevcut. Sözlük için de geçerli. Daha önceden kullandığınız klavyedeki kelimelerinizi hatırlıyor, ona göre önerilerde bulunuyor falan. Gayet kullanışlı buldum ben uygulamayı.

Buyrun Google Play linkimiz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=tr

Başka bir yazıda en kısa sürede görüşmek üzere. :)

BENZER  Subway Surfers'la Sabahı Ettik

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel