Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Bu Yollar Biter mi Sandın ?

10 sene önce yazıldı, 444 kere okundu. 0

Bitmez. Ne zaman biter? Hayatın sona erdiğinde. Ama o zamana kadar ister yürü, ister kenara geç bekle, ister koş, bu yollar bitmez. İstediğin kadar ilerle, yorul, dinlen, susa, su iç. İstersen atla git, istersen bir taksi çağır. İstersen de son model arabanla kilometre üstüne kilometre ekle. Bitmez diyorum arkadaşım?

Bloğumda ufak bi değişiklik yaptım, genel olarak ruh halime dayalı bir değişiklik oldu bu. Bir de yazı yazmak istedim. Kaç gecedir internet başında sabahlıyorum. Önceden de yapardım bunu ama bu kadar sık olmazdı. Dedim belki.. Ama yok. Dedik ya, ister özel uçağınla istersen de eşek arabanla git, bitmiyor yollar.

Neyi mi kastediyorum? Hayatı. Mesela bir web tasarımcı için son yok. Bir müzisyen için de. Bir öğrenci için de son yok, eğer öğrenmekse amacı. Yolsuzluğun da sonu yok güzelliğin, merhametin de. İş de bitmez ihtiyaç da. Ne biter? Ömür. Öyle bir zamanda biter ki hemde, ” ne oldu şimdi ya? ” dersin. Bir yakınım vefat etmedi merak etmeyin, sadece yazmak istedim.

Mesela sabırlısındır. Sabrın bitmez. Biri bitse diğeri başlar sıkıntıların. Onlar da bitmez. Üzülürsün, sonra bi mutlu rüzgar eser, akşam olunca gene üzgünsün. Üzüntü bitmez. Hayal kurmak, özlemek bitmez. Tartışmalar, kavgalar gürültüler, edepsiz kelimeler bitmez. Küfredersin, kızgınlık bitmez. Yer değiştirir.

Su içersin susuzluğun biter mi? Hayat boyunca seninle o. Bir kere yemek yiyip ölene kadar ağzına bir lokma koymayan birini gördün mü? Açlık bitmez. Aç kalanlar, fakirlik bitmez. Soysuzluk, görgüsüzlük, hayvanlık bitmez. Ya da sen hiç namaz kılan Hristiyan gördün mü? Din bitmez.

Sigara bitmez, alkol bitmez, uykusuzluk bitmez baş ağrısı bitmez. Telefonuna gelen aramalar bitmez, mesajlar bitmez, aç gözlülük bitmez. Ata binen köle gördün mü? Kölelik bitmez.

BENZER  2 Dakika Molaya Hepimizin İhtiyacı Var

Ne biter biliyo musun? Hayat. Bi de bu yazı :)

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

11 ay önce. 44 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 56 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 79 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

3 sene önce. 127 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

3 sene önce. 67 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.