Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 28.2.2020
Bu yazı 18.01.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Bu Yollar Biter mi Sandın ?

6 sene önce yazıldı, 426 kere okundu. 0

Bitmez. Ne zaman biter? Hayatın sona erdiğinde. Ama o zamana kadar ister yürü, ister kenara geç bekle, ister koş, bu yollar bitmez. İstediğin kadar ilerle, yorul, dinlen, susa, su iç. İstersen atla git, istersen bir taksi çağır. İstersen de son model arabanla kilometre üstüne kilometre ekle. Bitmez diyorum arkadaşım?

Bloğumda ufak bi değişiklik yaptım, genel olarak ruh halime dayalı bir değişiklik oldu bu. Bir de yazı yazmak istedim. Kaç gecedir internet başında sabahlıyorum. Önceden de yapardım bunu ama bu kadar sık olmazdı. Dedim belki.. Ama yok. Dedik ya, ister özel uçağınla istersen de eşek arabanla git, bitmiyor yollar.

Neyi mi kastediyorum? Hayatı. Mesela bir web tasarımcı için son yok. Bir müzisyen için de. Bir öğrenci için de son yok, eğer öğrenmekse amacı. Yolsuzluğun da sonu yok güzelliğin, merhametin de. İş de bitmez ihtiyaç da. Ne biter? Ömür. Öyle bir zamanda biter ki hemde, ” ne oldu şimdi ya? ” dersin. Bir yakınım vefat etmedi merak etmeyin, sadece yazmak istedim.

Mesela sabırlısındır. Sabrın bitmez. Biri bitse diğeri başlar sıkıntıların. Onlar da bitmez. Üzülürsün, sonra bi mutlu rüzgar eser, akşam olunca gene üzgünsün. Üzüntü bitmez. Hayal kurmak, özlemek bitmez. Tartışmalar, kavgalar gürültüler, edepsiz kelimeler bitmez. Küfredersin, kızgınlık bitmez. Yer değiştirir.

Su içersin susuzluğun biter mi? Hayat boyunca seninle o. Bir kere yemek yiyip ölene kadar ağzına bir lokma koymayan birini gördün mü? Açlık bitmez. Aç kalanlar, fakirlik bitmez. Soysuzluk, görgüsüzlük, hayvanlık bitmez. Ya da sen hiç namaz kılan Hristiyan gördün mü? Din bitmez.

Sigara bitmez, alkol bitmez, uykusuzluk bitmez baş ağrısı bitmez. Telefonuna gelen aramalar bitmez, mesajlar bitmez, aç gözlülük bitmez. Ata binen köle gördün mü? Kölelik bitmez.

BENZER  Paralel Evrendeki Nazım'a Notlar

Ne biter biliyo musun? Hayat. Bi de bu yazı :)

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel