Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 16.2.2020
Bu yazı 14.09.2015 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Chrome’da WordPress Admin Panelinin Menüsü Neden Kayıyor?

4 sene önce yazıldı, 460 kere okundu. 0

Merhabalar. Bir süredir yazmıyorum ama yakında bomba gibi geleceğim. Temayı falan değiştiriyorum bayramdan sonra inşallah yeni tasarımla ve yeni yazılarımla buralardayım. Tamam reklamımızı da yaptıktan sonra olayımıza geçelim.

Geçenlerde ofiste çalışırken Chrome’dan wp-admin e girdiğimde menülerin kayması gibi bir sorunla karşılaştım. Dedim heralde yüklediğim eklentilerle alakalı bir durum ya da yeni güncellemeden sonra böyle oldu. Neyse dedim Edge’den devam ettim. Eve geldiğimde evdeki Chrome’la aynı sorunu başka bir sitede yaşayınca, hem de sıfır bir wordpress ile, dedim bu işte bir iş var. Biraz araştırdım bir şeyle karşılaşmadım, yine Edge’den devam ettim ancak bir kaç gün önce bir iki Türkçe kaynak bu sorundan ve çözümünden bahsetmiş. Ben de buradan paylaşayım istedim. Belki birilerinin işine yarar diyerekten, tamamiyle Chrome’dan kaynaklanan bu kayma sorununu nasıl çözeceğimize bir bakalım;

Chrome üzerinden “chrome://flags/#disable-slimming-paint” adresine girdiğimizde dopdolu bir sayfa ile karşılaşacağız. Sonrasında Ctrl+F yaparaktan “Slimming paint” yazıp aratacağız. Slimming paint’i devre dışı bırak.” başlığının hemen altında “Etkinleştirin.” gibi bir ibareye sağ elimizin işaret parmağıyla tıkırdatacağız. Bu özelliği deaktif ettikten sonra sıkıntımız ortadan kalkacak.

Sıkıntımızı çözdüğümüze göre kaldığımız yerden WordPress’lemeye devam edebiliriz. Kendinize iyi bakın!

BENZER  Temamıza Shortcode Özelliği Eklemek

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel