Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

Dell Vostro 5471 Notebook’da Klavye Sorunu ve Çözümü

2 sene önce yazıldı, 432 kere okundu. 0

Arkadaşlar merhabalar. Kısa zaman önce edindiğim Dell Vostro 5471 marka modelli ultrabook bilgisayarımda aldığımdan beri ufaktan can sıkan bir problemle karşılaşmıştım. Başlarda çok problem etmiyordum ama bilgisayara daha fazla işim düştükçe beni kötü etkilediğini farkedip çözüm yolu aramaya başladım.

Önce sorunu tanımlayalım. Problemimiz, konforlu ve ışıklandırmalı klavyemizle alakalı. Betimlemek gerekirse; android telefonlarda telefon kastığı zamanlarda klavyede takılmalar olur, bazı harflere basarsınız ama yazmaz, bazen boşluk bırakmaz gibi gibi. Bu tarz sorunların fiziksel bir klavyede donanımsal bir sorun olması ihtimalinin düşük olacağını düşünerek, öncelikle yazılımsal çözümler aramaya koyuldum.

Bilgisayar seçerken Dell markasını seçmemin avantajını hemen kullandım. Şöyle ki, sitelerine girip anında bir bildirim oluşturdum ve hemen geri dönüş yaptılar mail üzerinden ve Türkçe olarak. Benimle paylaştıkları ve işe yarayan çözümü hemen sizlere sunuyorum.

Sorunun Çözümü :

Öncelikle, aynı marka model bilgisayar sahibi olmasanız dahi kolaylıkla kendi bilgisayarınız için olan sürümü dell.com.tr destek sayfalarından bulabilirsiniz. Güncellemeniz gereken şey sadece BIOS sürümü. Yani siteden bilgisayarınız için yayınlanmış en güncel BIOS sürümü dosyalarını alıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayar yeniden başlayacak ve güncelleme ekranı ile karşınıza çıkacak. O ekranı takip ederseniz, baştan sonra her şeyi kontrol edildiğini ve güncellendiğini göreceksiniz. Bilgisayarınız tekrar açıldığında sorununuzun hallolduğunu da göreceksiniz.

Ek olarak, Dell Türkiye ekibine tekrar teşekkür etmek istiyorum. Gönderdikleri maile yanıt vermediğim için, tekrar bir mail göndermişler ve mailin içeriğinde sorunumu çözüp çözemediğimi soruyorlar. Bu yazıyı da maile iliştirerek maillerini birazdan yanıtlayacağım.

Bilgisayarı Önerir miyim?

Kesinlikle öneririm. Kapağı hemen ufacık bir şekilde çizildi, biraz narin yani. Onun dışında gayet başarılı ve konforlu bir bilgisayar. Arkada Dell logosu olması, sizi toplum içinde de “kaliteli seçim yapan insan” statüsüne itiyor gibi bir şey demeyeceğim ama, gayet memnun kalacağınızı düşünüyorum.

BENZER  Logitech K375s Klavye ve M720 Mouse İncelemesi

Full HD mat bir ekran ile sizi de mutlu edeceğini düşünüyorum. Ama sanırım azıcık ufak geliyor ekran. Ölçekleme yaptığımızda da bazen uyarı ekranları falan hafif bulanık gelebiliyor. Ama kullanımda hiç bir sorun çıkarmıyor. 150% ölçeklendirme ile kullandığım ilk Full HD ekranlı notebook diyebilirim. Ama sorun yok, memnunum.

Fiyat olarak 3.850 TL gibi bir bilgisayarcıdan aldığımı söyleyebilirim. Tabiki daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

5 ay önce. 103 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

5 ay önce. 135 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

5 ay önce. 42 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

5 ay önce. 64 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

5 ay önce. 65 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.