Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 2.4.2020
Bu yazı 31.03.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Disqus Yorum Eklentisinde Disqus Logosunu Kaldırmak

6 sene önce yazıldı, 644 kere okundu. 0

Merhaba arkadaşlar. Mervan abi bugün bende gene, elimizde acayip bi iş var onunla ilgili çalışırken disqus yorum sistemini kullanalım dedik. Müşteri de kıl, disqus logosu olmasın falan diyor. Biz de çözümü bulduk. Bu arada ” neyden bahsediyor lan bu? ” diyenler için de bi özet geçelim.

Bildiğimiz gibi wordpress‘in kendi yorum sistemine alternatif bir kaç yorum eklentisi var ve bunlardan biri de Disqus yorum eklentisi. Bu eklentiyi kullandığımızda ise örneğin yazıya girdiğimizde yazının altında yorumlar çıkıyor ve o çıkan yorum kısmını disqus iframe ile çekmiş. Yani kodları düzenlemekle falan kaldıramıyorsunuz orasını burasını. Yani yorumların en altında kocaman bi disqus logosu görüyoruz. Hatta bu sayfadayken aşağılara inin yorumlarda göreceksiniz.

Herneyse, biz de dedik ki tamam ” adamlar sistemi yapmış imzasını atmış, ize de emeğe saygı duymak düşer ” ama müşterinin acayipliği üzerine bir çözüm bulmalıydık. Ulan dedik, iframe’in hakkından iframe gelir! Altına logonun olduğu satırın boyutlarında bi iframe daha açıp margin-top:-54px; ile yukarı çektik. Border’ını kaldırıp arkaplanını da beyaz yaptık. İyi oldu, güzel oldu, çok da güzel oldu. Şimdi mantığı anlattım, ama kodları verip de ” emek hırsızlığına ” daha fazla ödün vermek de istemiyorum. Biz eğlendik, demoda kullanacağız zaten sadece, site açılana kadar bir dünya işi var daha. Daha sonra başka bir sistem kullanacağız veya logoyu görünür yapacağız.

Neyse, işe döneyim, gece uzun, iş güç baya fazla. Yarın gece de mağazada sayım varmış amk. 3-4 gibi çıkıcaz heralde. Bakalım ne yapıcaz yarın. Para da yok bu aralar, maaş bi yataydı :D

Haydin görüşürüz diyelim başka bir yazımızda. Kendinize iyi bakın!

BENZER  Kubilay Vurmaca !

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel