Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 313 yazı ve 269 yorum var.

Disqus Yorum Eklentisinde Disqus Logosunu Kaldırmak

7 sene önce yazıldı, 655 kere okundu. 0

Merhaba arkadaşlar. Mervan abi bugün bende gene, elimizde acayip bi iş var onunla ilgili çalışırken disqus yorum sistemini kullanalım dedik. Müşteri de kıl, disqus logosu olmasın falan diyor. Biz de çözümü bulduk. Bu arada ” neyden bahsediyor lan bu? ” diyenler için de bi özet geçelim.

Bildiğimiz gibi wordpress‘in kendi yorum sistemine alternatif bir kaç yorum eklentisi var ve bunlardan biri de Disqus yorum eklentisi. Bu eklentiyi kullandığımızda ise örneğin yazıya girdiğimizde yazının altında yorumlar çıkıyor ve o çıkan yorum kısmını disqus iframe ile çekmiş. Yani kodları düzenlemekle falan kaldıramıyorsunuz orasını burasını. Yani yorumların en altında kocaman bi disqus logosu görüyoruz. Hatta bu sayfadayken aşağılara inin yorumlarda göreceksiniz.

Herneyse, biz de dedik ki tamam ” adamlar sistemi yapmış imzasını atmış, ize de emeğe saygı duymak düşer ” ama müşterinin acayipliği üzerine bir çözüm bulmalıydık. Ulan dedik, iframe’in hakkından iframe gelir! Altına logonun olduğu satırın boyutlarında bi iframe daha açıp margin-top:-54px; ile yukarı çektik. Border’ını kaldırıp arkaplanını da beyaz yaptık. İyi oldu, güzel oldu, çok da güzel oldu. Şimdi mantığı anlattım, ama kodları verip de ” emek hırsızlığına ” daha fazla ödün vermek de istemiyorum. Biz eğlendik, demoda kullanacağız zaten sadece, site açılana kadar bir dünya işi var daha. Daha sonra başka bir sistem kullanacağız veya logoyu görünür yapacağız.

Neyse, işe döneyim, gece uzun, iş güç baya fazla. Yarın gece de mağazada sayım varmış amk. 3-4 gibi çıkıcaz heralde. Bakalım ne yapıcaz yarın. Para da yok bu aralar, maaş bi yataydı :D

Haydin görüşürüz diyelim başka bir yazımızda. Kendinize iyi bakın!

BENZER  Subway Surfers'la Sabahı Ettik

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

2 ay önce. 40 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

2 ay önce. 31 0 Devam Et

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

9 ay önce. 156 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

10 ay önce. 190 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

10 ay önce. 72 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.