Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 22.3.2019
Bu yazı 11.10.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Elementary İzleyin Derim

5 sene önce yazıldı, 192 kere okundu. 0

Su gibi geçen bir diziden bahsedeyim. İlk önce söylemem gereken bir şey var. İlk bölümü izlerken biraz itici bulacaksınız. Çünkü baş karakterimizin ismi Sherlock Holmes ve açıkca söylemek lazım ki ilk bölümlerde ( yani en fazla ilk üç bölümdür ) biraz amatör kalıyor diğer SHerlock Holmes dizi ve filmlerine göre. Hele ki “Sherlock” dizisini izlediyseniz eğer “oha lan bu ne” bile diyebilirsiniz. Ama diziye bir şans verdiğinizde kendinizi 23-24 bölümlerinin birlikte verildiği sezon finalinde bulacaksınız.

Tavsiye ettiğim pek dizi yoktur aslında benim. Türk dizilerinden Leyla ile Mecnun ve İşler Güçler dışında asla izlenecek bir şey yok diyebilirim. Yabancı dizilerden ise Prison Break, Breaking Bad, Supernatural, Person of İnterest ve bu Sherlock Holmes dizilerini önerebilirim. İzlediğinize değeceğine de eminim.

D,ğer S. Holmes dizilerinden farkı bence daha fazla detay içermesi ve teknolojiden güç alan bir Sherlock Holmes ile karşı karşıya kalmamız. Karakterimiz rehabilitasyondan çıkan bir bağımlı. Farklı bir dünyası var tabi alışılagelen de budur. Diziyi izledikçe bir sürü bilgi de ediniyor insan. Mesela bugün 2. Sezon 2. bölümü izledim daha yeni. Beni durduk yere bir araştırmaya yöneltti. Siyah ışık. Evet.. dizide gördüm ve biraz araştırdım. Ciddi anlamda hoş bir şeylerle karşılaştım. Araştırmam bitince de buradan bir yazı paylaşmayı düşünüyorum sizlerle.

Watson’ı da seveceksiniz. İlk sezon o kadar çekici gelmese de ikinci sezon sadece 2 bölüm izlemeniz yeterli olacak kafanızda ” Sherlock Watson’la yatsın artık ” düşüncesinin oluşmasında. :D Ben şahsen merakla bekliyorum..

Ek olarak, bu diziyi ve genel olarak dizileri dizi-mag üzerinden izliyorum. Bir yığın reklam vs olmasına rağmen verdiği çoklu sunucu seçeneği ve yüksek indirme hızı sayesinde bu siteyi tercih ediyorum ve size de tavsiye ediyorum.

BENZER  Sosyal Medya'da Kullanacağımız Görselleri Hangi Boyutlarda Hazırlamalıyız?

Haydi bakalım, iyi seyirler !

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel