Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 27.2.2020
Bu yazı 13.04.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Film: Kalbinin Sesini Dinle

7 sene önce yazıldı, 363 kere okundu. 0

Az önce bitti film. Müzik konulu filmler ilgimi çekiyo hep ama bu biraz farklıydı. Gerçekten de hayatta çok ama çok nadiren yakalayabilinen bir aşkı anlattı film. Haliyle biraz duygulandık :)

12 yaşından beri piyano çalan bir garsondan bahsediliyor filmde. İşin temelini küçük yaşta öğrendiği için kendi şarkılarını yazıyor. Çalıştığı yerde piyano olduğu için her sabah ve her akşam çalıyor. Bir gün işitme ve konuşma engelli bir kız, annesiyle orada yemek yemeye geliyorlar ve ikisi de birbirlerine aşık oluyorlar.

Kızın annesi kızını kontrol altında tutabilmek ve onun hayatını kendisi belirlemek için kısıtlamalar yapıyor sürekli. İşaret dili öğrenmesini istemiyor, ameliyat olup duymasını istemiyor falan. Danny, yani garson ve piyanist çocuk, onu iki hafta araması için bekliyor. Sonunda çalıştığı yere geliyor kız yine. İşitme ve konuşma engelli olduğunu anlıyor kızın. Danny’nin arkadaşı onu anlaşamayacakları konusunda uyardığında ona çok güzel bir cevap veriyor Danny.

” Zor olabilir diye harika bir fırsatı tepmeye niyetim yok. “

Daha sonra, annesi kızının bu garson parçasıyla birlikte olduğunu öğreniyor ve ayırıyor bunları çeşitli oyunlarla. Bir süre ayrı kalıyorlar. Bu sırada Danny’nin çalıştıgı yerdeki patronu onu piyano çalarken izliyor bi gün gizlice. Lokantada arkadaşlarını çağırıp ufak bir konser vermesini söylüyor beğendiği için. Güzel bir konser veriyor. Kız gelmeye çalışıyor ama gelemiyor.

Hof hem yoruldum, hem de gerisini izleyin, heyecanı kaçmasın. Bi de, valla çok duygulandım o yüzden mal mal yazıyorum böyle. Yazıyı zittiredip direk filmi izleyin a dostlar. Aşağıya link de veriyorum izlemek isteyenler için. Tavsiyedir mutlaka. Haydin kendinize iyi bakın. Müzikle, aşkla kalın. ( sen de )

http://www.720pfilmizle.org/kalbinin-sesini-dinle-filmini-izle-turkce-dublaj.html

 

 

BENZER  Mini Yabancı Diziler : Yüzde 3 Dizisi

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel