Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 24.3.2020
Bu yazı 24.10.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Google Chrome’da Tam Ekran Video İzleme Sorunu Çözümü

6 sene önce yazıldı, 82.496 kere okundu. 3

Merhaba arkadaşlar. Sıkı bir Chrome kullanıcısıyım. Ancak bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor bu durum. Az önceye kadar bir sorunu çözememiştim daha doğrusu uğraşmadığım için film dizi izlerken eğer online izleyeceksem Chrome dışında tarayıcılar kullanıyordum. Ancak şimdi sorunu çözdüm ve burdan da paylaşmak istedim.

Önce sorundan bahsedeyim. Online bir video izlerken küçük ekranda sıkıntı çıkmıyor fakat tam ekran yaptığınızda donmalar oluyor videoda. Ama İnternet Explorer veya Mozilladan aynı videoyu tam ekran izlemeye çalıştığınızda sıkıntı çıkmıyor. ( Bu arada teknoloji farklılığından mıdır nedir, youtube tam ekran videolarında sıkıntı çıkarmıyor, yalnızca diğer playerlarda sıkıntı çıkarıyor Chrome’cuğumuz )

Bu sorunun çözümü aslında oldukça basitmiş. Çözmeye niyetim yoktu aslında benim. Zaten dizi izlerken falan IDM ile indirip izliyordum. Chrome ile IDM yi bağdaştırmadım bilerek. Sadece İe den indirmesi için ayarladım karışıklık olmasın diye. Bu yüzden İe den açıp indiriyordum veya izliyordum.  Bu yüzden merak edip de google a sorana kadar çözüme ulaşmamıştım.

Çözüm dediğimiz gibi basit. Chrome’u açıp araç çubuğuna ” chrome://plugins/ ” yazıyoruz ve enter diyoruz. Daha sonra sağ üstteki + Ayrıntılar kısmına tıklıyoruz. Önümüze doğal olarak ayrıntılar çıkıyor eklentilerle ilgili. ” pepflashplayer.dll “ dosyasını gösteren eklentiyi devre dışı bıraktığımızda sıkıntımız giderilmiş oluyor.

Artık Chrome ile tam ekran video izlerken sıkıntı çekmeyeceğiz. Teşekkürler, kolay gelsin :)

BENZER  Kurumlar İçin Yandex.Mail

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel