Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

Günlük: Sınav Yollarında

7 sene önce yazıldı, 239 kere okundu. 0

Merhaba günlük. Yine uyku denilen şeyden uzak bir gecenin içerisinde hasta hasta gezinirken bişeyler yazayım dedim. Hasta demişken, harbi hastayım.. Soğuk algınlığı, grip vesaire gibi bir şey. Gerçi bu hastalığın bizim köydeki adı “Çikin Hastalık” diye geçiyor. Gerçekten çirkin bişey. Hele ki sınav, iş güç vesaire varken gündemimde, harbiden iğrenç bir durum çıkıyor ortaya. Napalım, çekicez..

Sınav olayından bahsedelim biraz da. Açık lise sınavlarına giriyorum biliyosun günlükcüm. İşte bu senenin ilk sınavlarına girdim gün, bu gün sabah da senenin son sınavlarına giricem inşallah. Kredileri doldurunca bitiyor sanıyordum ama girmem gereken sınavlar varmış işte.. Geç oldu ama anladık sistemi :D

Sınavlardaki sorular full ezber. Cidden ezber. Başka bişey değil. Bi ingilizce normal sınav gibi. Basit değil ama bildiğin ingilizce öğrenmişmisin diye test ediyor seni ama Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden tut da Dil ve Anlatıma kadar acayip acayip sorularla karşılaştım. Japonyada başlayan din nedir nerden bileyim ben. Hadi dini bildim, kim şeyapmış o dini, tapınaklarının adı neymiş, bana ne lan? İki satır soru yazmış adam, çoğunu da yazamamış gerçi, noktalama büyük küçük harf anlatım bozukluğu gibi bir dolu hatalarla adeta süslenmiş sorular var karşınızda düşünün.. Bir de acayip acayip ezber gerektiren sorular bunlar. Ama bazen komik oluyor gerçekten. Bi soruda bi adamın bi kitabını sormuş, aşağıya yazmış işte hangisi bu adamın kitabıdır diye, sonraki soruda da bu adamın bu kitabının tarzını sormuş. Kendi sormuş kendi cevaplamış zeki arkadaşım benim. Güldüm yani sınavda arada bir. Ha bir de sınavda içerim diye aldığım suyu arabada unuttuğumu sınavdan çıktığımda hatırlayınca güldüm. İlginçti..

Kendi rekorumu kırdım bu arada sanırım. ilk oturumda 40 soruyu 23 dakikada cevaplamışım. İkinci oturumda da 60 soruyu 32 dakikada cevaplamışım. Babam dedi hayırdır oloom? Ehehe. Şaka şaka demedi öyle yuvarlak şeyler. Ama dese komik olurdu lan :D

BENZER  Yeni Evim Hayırlı Olsun, Sıra İş'de

Şimdi kendi kendime güzellikler diliyim, sonra da bitirelim yazımızı günlükümcüm. İnşallah kısa süre içinde iyileşirim, kısa süre içinde işler düzelir, kısa süre içinde mezun olurum, kısa süre içinde güzel şeyler gelir beni bulur. Hadi hayırlısı. Hadi görüşürüz. Hadi.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

4 ay önce. 97 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

4 ay önce. 103 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

4 ay önce. 34 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

4 ay önce. 35 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

4 ay önce. 57 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.