Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 27.2.2020
Bu yazı 05.01.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Günlük: Sınav Yollarında

6 sene önce yazıldı, 237 kere okundu. 0

Merhaba günlük. Yine uyku denilen şeyden uzak bir gecenin içerisinde hasta hasta gezinirken bişeyler yazayım dedim. Hasta demişken, harbi hastayım.. Soğuk algınlığı, grip vesaire gibi bir şey. Gerçi bu hastalığın bizim köydeki adı “Çikin Hastalık” diye geçiyor. Gerçekten çirkin bişey. Hele ki sınav, iş güç vesaire varken gündemimde, harbiden iğrenç bir durum çıkıyor ortaya. Napalım, çekicez..

Sınav olayından bahsedelim biraz da. Açık lise sınavlarına giriyorum biliyosun günlükcüm. İşte bu senenin ilk sınavlarına girdim gün, bu gün sabah da senenin son sınavlarına giricem inşallah. Kredileri doldurunca bitiyor sanıyordum ama girmem gereken sınavlar varmış işte.. Geç oldu ama anladık sistemi :D

Sınavlardaki sorular full ezber. Cidden ezber. Başka bişey değil. Bi ingilizce normal sınav gibi. Basit değil ama bildiğin ingilizce öğrenmişmisin diye test ediyor seni ama Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden tut da Dil ve Anlatıma kadar acayip acayip sorularla karşılaştım. Japonyada başlayan din nedir nerden bileyim ben. Hadi dini bildim, kim şeyapmış o dini, tapınaklarının adı neymiş, bana ne lan? İki satır soru yazmış adam, çoğunu da yazamamış gerçi, noktalama büyük küçük harf anlatım bozukluğu gibi bir dolu hatalarla adeta süslenmiş sorular var karşınızda düşünün.. Bir de acayip acayip ezber gerektiren sorular bunlar. Ama bazen komik oluyor gerçekten. Bi soruda bi adamın bi kitabını sormuş, aşağıya yazmış işte hangisi bu adamın kitabıdır diye, sonraki soruda da bu adamın bu kitabının tarzını sormuş. Kendi sormuş kendi cevaplamış zeki arkadaşım benim. Güldüm yani sınavda arada bir. Ha bir de sınavda içerim diye aldığım suyu arabada unuttuğumu sınavdan çıktığımda hatırlayınca güldüm. İlginçti..

Kendi rekorumu kırdım bu arada sanırım. ilk oturumda 40 soruyu 23 dakikada cevaplamışım. İkinci oturumda da 60 soruyu 32 dakikada cevaplamışım. Babam dedi hayırdır oloom? Ehehe. Şaka şaka demedi öyle yuvarlak şeyler. Ama dese komik olurdu lan :D

BENZER  Hayat Ekranlardan Öğrenilmez?

Şimdi kendi kendime güzellikler diliyim, sonra da bitirelim yazımızı günlükümcüm. İnşallah kısa süre içinde iyileşirim, kısa süre içinde işler düzelir, kısa süre içinde mezun olurum, kısa süre içinde güzel şeyler gelir beni bulur. Hadi hayırlısı. Hadi görüşürüz. Hadi.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel