Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 23.2.2020
Bu yazı 09.05.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Hatırla ma’ziyi mes’udu

7 sene önce yazıldı, 260 kere okundu. 0

Münir Nurettin Selçuk gerçek isminde “Nurettin” bulunmayan devasa adam.

Türk Sanat Müziğini sadece bu adamda dinleyebilirsiniz. Sadece sesini kullanarak bir sarayın avizesini parçalayabilmiş inanılmaz bir ses! Türkiye’deki vatandaşlarımızın çoğu bu sanatçının varoldugundan habersiz büyüdüler. Ben ise daha yeni yeni keşfettim, heleki “Bir tatlı huzur almaya geldik  kalamıştan” dedikçe tüylerimi ürpertmesi, aynı tondan ben söyleyince hiç iyi olamaması beni benden alıp götürüyor. Konserlerinde frak giyen ve ayakta şarkı söyleyen ilk mugannimizdir o. Onun sesi boğuktur, onun sesi inanılmazdır. Tarihin en büyük sanatçısıdır o. Paris’de müzik eğitimi almıştır. uyduruk bir besteyi bile harika bir yapıya dönüştürecek kadar iyi bir düzenlemecidir o. Yaptığı bir çok şarkıyı sınıflamak zordur eski okuyuşla yeni anlayışı birleştirerek alışılagelenden çok farklı bir üslupla sunar bize herşeyini.
Şimdi ise bize onun yolundan giden Timur Selçuk (Oğlu) eşlik ediyor

Bir Zeki Müren dinleyicisi olarak Zeki Müren’den önce o gelir benim için. Türkiyenin en büyük bestecisi desem kimse bana karşı gelemez haklı sebeblerim var. Birgün bir yaz akşamı, balkona masa kurup mehtaba karşı milli içkimiz olan ayran eşliğinde dinlenicek tek adamdır o!

“Yalandır doğuştan sarhoş olduğum”, “sen şarkı söylediğin zaman”, “bilmem kaç yıl aradım” ve “kandilli yüzerken uykularda” şarkılarıyla zaman duvarını aşan tüm zamanları kucaklayan üstad.

Ruhu Şad Olsun 

Kubilay Altunbaş (Mürenist)

BENZER  Geçen Hafta Çarşamba yolculuğum

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel