Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 25.3.2020
Bu yazı 29.01.2017 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

If Yapılarına Devam : Belirli Bir Süreden Eski Yazılarda Uyarı / Bildirim Göstermek

3 sene önce yazıldı, 626 kere okundu. 0

Arkadaşlar merhabalar. 27.01.2013 tarihinden beri bu alanadı üzerinde, WordPress ile oluşturduğum kişisel bloğumda yazılar yazıyorum. Bugün eski bir yazıma denk geldim ve acaba bu kadar eski yazıları yayından kaldırmak mı gerekiyor diye düşünürken, yukarıda bir bildirim yaparsam daha mantıklı olur diye karar verdim. Çünkü gün geçtikçe teknoloji değişiyor, hayat şartları değişiyor, en önemlisi insanlar değişiyor. Farklı şeyler yaşayıp farklı tecrübeler edindikten sonra aynı şekilde düşünemeyebiliyorsunuz. Örneğin paylaştığım teknoloji/internet ile alakalı yazılarda da geçerli tabiki bu. Eski bir yazıda bir şeyin nasıl yapıldığını anlatmış olabilirim ama şuanda o sistem o kadar değişmiştir ki yazıda anlatılanlar geçerliliğini yitirmiştir..

Eski Yazılarda Uyaralım. Peki Nasıl?

Konuyu fazla uzatmadan olaya geçelim isterseniz. Alt yapımız WordPress ise belli bir süre öncesinde yazılan yazılarda basit bir şekilde bir bildirim gösterebiliriz. 1 yıldan eski yazılar, 2 yıldan eski yazılar gibi filtreleme yapabiliriz. Aşağıdaki kod ile 2 yıldan eski yazılarda uyarı gözükecektir. Temanızın single.php dosyasında, gözükmesini istediğiniz alana aşağıdaki kodları yapıştırabilirsiniz.

Yukarıdaki kodlarda 730 rakamı 2×365’i temsil ediyor, yani 2 yılı. Bu alanı istediğimiz şekilde değiştirebilir, istediğimiz filtreyi uygulayabiliriz. Ek olarak, fa-warning ikonunu seçtiğimiz alan FontAwesome ile çalışıyor. Eğer icon gelmezse buradaki yazıdan FontAwesome’ı sitenize nasıl ekleyeceğinizi görebilir ya da o bölümü silerek ikon olmadan kullanabilirsiniz.

BENZER  Her Keseye, Her Zekaya Wordpress!

Görünümünü De Düzenleyelim

Yukarıdaki kodlar sadece bir ikon ve bir yazı ekleyecektir ancak bu uyarıyı ön plana çıkarmak veya şekilden şekile sokmak tabiki bizim elimizde. CSS kodları yardımı ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda kişisel bloğumda kullandığım haliyle stil kodlarını paylaşıyorum. Üzerinde dilediğiniz değişiklikleri yapıp style.css dosyanızda bir yere yapıştırabilirsiniz.

Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere arkadaşlar.
Kendinize iyi bakın!

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel