Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

WordPress Reset Eklentisi ve Kullanımı

10 sene önce yazıldı, 12.215 kere okundu. 2

wordpress-reset-search

Merhaba arkadaşlar. Kısa bir aradan sonra wordpress paylaşımlarına geri dönelim dedim. En azından ufaktan bişeyler paylaşayım, arayı soğutmayalım :) Şimdi tanıtacağım eklenti gayet basit ve aşırı derece işe yarar bir eklenti. Peki nedir bu WordPress Reset ?

Wordpress Reset eklentimiz, wordpress sitemizde hiç bir dosyayı silmeden, veritabanı temizliği yapmamızı sağlıyor. Tabi bu temizlik işe yaramayan tabloları falan kaldıran türden değil. Bu temizlik, herşeye sıfırdan başlamamızı sağlıyor. Atıyorum, bir dolu ayar yaptınız, deneme yanılma kullanarak bir site oluşturmaya çalışıyorsunuz, bir tema kurdunuz ve herşeyi ona göre ayarladınız fakat başka bir tema tercih etmek zorunda kaldınız. Tamamen farklı yapıda ve farklı eklentiler ile birlikte çalışan bir tema tercih etmiş olabilirsiniz ve bütün ayarları tek tek elle geri almak yerine veya tüm dosyaları vesaire kaldırıp yeniden atıp yeniden kurmak yerine, WordPress Reset eklentisini kullanabilirsiniz.

Eklentimiz beş yıldızlı bir eklenti. Yani işlevi gayet basit aslında ama iyi düşünülmüş bir eklenti bana kalırsa. Kullanımı ise şöyle;

Eklentimizi indirip plugins klasörüne attıktan sonra aktifleştiriyoruz. Daha sonrasında wp-admin’de sol üst köşede, tıkladığımızda bizi sitemize götüren bir bölüm var. O bölümün üzerine geldiğimizde Reset tuşunu görüyoruz. Tıkladığımızda onay istiyor ve artık anadan üryan bir wordpress sahibi oluyoruz saniyeler içerisinde.

Hiç bir dosyamız silinmiyor, hiç bir dosyamızda bir değişiklik yapılmıyor. Güzel yanı da bu zaten. Kendi de dahil tüm eklentileri de devre dışı bırakıyor. Başlangıçta nasılsa, resetledikten sonra da o hale geliyor wordpress’ciğimiz.

Wordpress Reset yazdığımızda her yerden ulaşabilirsiniz eklentiye ama ben yine de bir link vereyim size, tıklayın indirin. Buyrun link;

http://downloads.wordpress.org/plugin/wordpress-reset.1.3.3.zip

Başka bir yazıda görüşmek üzere arkadaşlar :) Bol WordPress’li günler !

BENZER  Temamıza Öne Çıkarılmış Görsel Özelliği Eklemek

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

12 ay önce. 47 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 59 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 86 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

4 sene önce. 132 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

4 sene önce. 71 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.