Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 22.2.2020
Bu yazı 04.03.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

İstediğimiz Yerde ID ile Sayfayı Göstermek

6 sene önce yazıldı, 425 kere okundu. 0

Merhaba arkadaşlar. Gene bir çalışmamda kullandığım olayı anlatmak için açtım admin panelimi. Bu yazımızda size ihtiyaç duyduğunuzda istediğiniz sayfaları istediğiniz yerde nasıl gösterebileceğinizi anlatacağım. Kullanım alanları oldukça geniş bence bu olayın. Şöyle ki, page.php’miz olmadan da sayfaları gösterebiliyoruz. Hem de basit bir şekilde. Bu ne işimize yarayacak peki?

Hayal gücümüze bağlı olarak bir çok yerde işimize yarayabilir. Basit sitelerde page.php yazmadan, uğraşmadan, panelden düzenlenebilir alanlar yapabiliriz. Bu alanlar dinamik olduğundan, basit bir şekilde müşterilerimize veya kendimize kolaylık sağlayabiliriz. Kodlarla uğraşmadan düzenlenebilir alanlar, her zaman kolaylıktır.

Şimdi gelelim nasıl kullanacağımıza. Aşağıda verdiğim kodları sayfamızı göstermek istediğimiz yere yapıştıralım ve üzerindeki id kısmını düzenleyelim. Böylece id’sini girdiğimiz sayfayı çekmiş olacağız.

Yukarıdaki kodları yerleştirip işimize devam ediyoruz. Açıklama bölümlerini okursanız zaten olayın basitliğini de kavramış olursunuz. Başka da diyecek bir şey yok sanırım.

Kolay gelsin diyelim, görüşmek üzere :)

 

 

BENZER  Ufak Bir Wordpress Tema Paneli Yapalım

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel