Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 313 yazı ve 269 yorum var.

Kitaplar neden pahalı? ve neden okumuyoruz ?

8 sene önce yazıldı, 841 kere okundu. 0

Anlamıyorum arkadaş ülkede kitap okuyan insan sayısı çok az ama kitaplar aşırı pahalı!!! Nasıl bir tezat lan bu ? banane 1. kalite hamurla yapılmasından… tamam kitapların temel ihtiyaç olmadığını biliyorum ama kitapta lükslük yoktur abi… Gidin bi bakın D&R ye Kabalcıya veyahut başka bilindik bir mağazaya, hiç elinde 6,7 kitapla dışarı çıkan bir insan evladı gördünüzmü? . Ben söyleyeyim şu yaşıma kadar görmedim. 6,7 kitabın parası 100 lirayı geçiyor arkadaş 1 adet kitap, 1 kg dana etinden daha pahalı lan veya 4 litre benzinden. İnsanların kitap okumak için çocuklarından, ev alışverişlerinden veya kişisel ihtiyaçlarından kısmalarını bekleyemeyiz. Okumuyoruz ama kitaplar pahalı….

Zaten Ülkemizde olmayan akılla kendini aşırı zeki sanan insan pek fazla, bu memleketin çöpçüsü de, esnafıda kendisini aşırı derece aşmış hisseder. O kadar kendine yetiyor ki adam gördüğünün ağaç olduğundan o kadar emin ki dalı görmek diye bir şey düşünmüyor. Küstah, cahil, ukala , narsist adamlar elbette ki kitaba yanaşmıyorlar bundan dolayıda Türkiye’de kitap denilen şey okunmuyor!!!. Bide şurdan bakalım bu ülkede yazı yazmak,şiir ezberlemek edebiyata aşık olmak bizim insanlarımız tarafından matah birşeymiş gibi lanse ediliyor. “Edebiyat yapma ulan” diye bir kalıp var abi. yani zırvalama diyor adam, boş iş bunlar, duyguların değersiz, sanat boktan, üretmek yalan dolan…

Birde bu edebiyatsız edebiyat yapan kitap yazmış olmak için kitap yazan insanlara değinmek istiyorum. Okuru zor durumda bırakıyor bu şerefsizler. Bas parayı bastır kitabı anlayışı nedir arkadaş içi boş, ruhsuz ve çalakalem…. Bu kadar kitap basılıyor en iyisini bulmak için okur çerçöp içinden seçmeye çalışıyor… Ah ulan ah ne zaman akıllanıp cahil olan toplum sıfatından soyutlanıcaz

Ve sanırım..

Hz. Muhammed’e  ilk  verilen emir “oku” idi , eğer ilk emir “okumayın” olsaydı biz şuan Çin Çin ise Türkiye’ydi

BENZER  Sevgili nedir amınakoyayım ?

Kubilay Altunbaş

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

3 hafta önce. 25 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

4 hafta önce. 26 0 Devam Et

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

8 ay önce. 141 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

8 ay önce. 176 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

8 ay önce. 68 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.