Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 28.2.2020
Bu yazı 29.01.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Leyla ile Mecnun Gibisi Yok

7 sene önce yazıldı, 294 kere okundu. 0

Ulan nasıl bir bağımlılıktır bu? Bildiğin, her pazartesi internet başında bekliyorum youtube’a düşmesini. Bugün birazcık istisna olmasına rağmen, gece yatağımdan kalkıp gelip izledim yine. Televizyon izleyen birisi değilim zaten. Televizyonun karşısına zorla geçiren arkadaşlarım olduğu da doğrudur aslında. Ama bana göre gereksiz. Çünkü o kadar saçmasapan şeyler var ki.. Ki onu geç, Leyla ile Mecnun var diye niye televizyon karşısına geçmiyorsun diye soracak olursanız da cevabım hazır tabiki. Reklamlar ulan rekamlar! 2-3 dakika reklam izliyorsunuz, sonra bi yazı çıkıyor ” Dizi keyfi reklamlardan sonra devam edecek. ” E o zaman bi yürü git. ( Bloğumda küfür etmeyeceğim. Ama siz burada bi yürü git demeyeceğimi biliyosunuzdur zaten. )

leylalemecnunblm54mkvsnKonumuza dönelim. Televizyonda o kadar kalitesiz, halkın istediğini verdiği için tutulan, gereksiz ve sebepsiz yere sürekli yeni bölümleri çekilen diziler, saçmasapan yarışmalar, her biri başka bir siyasi görüşü millete import etme görevi edinmiş haberler, haberciler.. Kendini komik sanan gerizekalı insanlar falan var ki.. Bunların arasından Leyla ie Mecnun kendini gösteriyor illaki ” Ben farklıyım lan! ” diye.

 

Tavsiye ettiğim bir iki arkadaşım çok saçma falan diyolar. E evet. Saçma değil demiyoruz ki. İnceyi görebilmek lazım. Kendim görüyorum diye havalanmıyorum şimdi ama, gerçekten ince espiriler var ve tüm bölümleri izlemeyenler pek de anlayamıyor açıkcası. Ben de anlayabildiğim kadarına gülüyorum zaten. Kaçırdığım da çok şey vardır, yazık etmişim püü.

Velhasıl, severek izliyorum, o kadar saçma sapan olayları anlatıyor ve bütün bunları o kadar güzel anlatıyor ki hem gülüyorsun, hem de yeri geliyor duygulanıyorsun. Bazen, bu diziyi sadece ben izliyim diye çekmişler diyorum. Bazen ” aaa bunun aynından arkadaşım yaşadı ” diyorum. Ben varım orda yani. Biz varız. Hepimiz kardeşiz la la la.

BENZER  Mini Yabancı Diziler : Yüzde 3 Dizisi

İsmail Abii! Hoop! Görüşürüz arkadaşlar.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel