Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 18.2.2020
Bu yazı 23.07.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Paralel Evrendeki Nazım’a Notlar

6 sene önce yazıldı, 308 kere okundu. 3

Merhabalar. Paralel evrenden bu notları nasıl göreceğini bilemiyorum ama, ben gene de bi kıyak yapayım sana. Açık seçik yazamayacağım, sen anlarsın zaten.

1- Stargate izle, izlet.

Stargate ( Yıldız Geçidi ) mükemmel bir dizi emin ol. Şuan ben bitirmiş bulunuyorum hem filmlerini hem dizilerini. Herşey bir arkeoloji kazısında bulunan yuvarlak bir aygıtla başlıyor. Zamanla kullanmayı öğreniyorlar. Hatta Universe serisinde dokuzuncu sembolu bile çeviriyolar, o kadar geliştiriyolar işi. Düşün. Zaten sana not bırakmayı da dizinin bilinçaltıyla düşündüm. Hadi gene iyisin.

2- Web Tasarım’a Bulaşma

Niye mi? Daha güzel şeyler var hayatta. Bence sen de farkındasın. Git mesela müzikte az bişey yeteneklisin. İşi gücü bırak, müziğe sarıl. Ben beceremedim. Grafik bi yükseldi bi indi aşağılara bende. Şuan da en diplerde. Nasıl üzülüyorum bir bilsen? Elektro gitarımı bile almadım yanıma İstanbula gelirken. Kılıfında duruyor memlekette. Kim bilir annem odayı düzenlerken nerelere koyuyor da almayı unutuyor ???

3- Güveneceğin Kişileri İyi Seç. Ortalıkta Kalabilirsin

Mesela? Gaza gelme hemen. ” Tamam ya, bu adam böyle yaparız diyosa yaparız, toplayayım pılımı pırtımı hemen! ” deme mesela. Borç verme hatta öyle her önüne gelene. Yok evinde kalıyorum, yok çocuk çok sıkıntıda falan filan deme. Nerden bilirsin katıksız o…rangutan çocuğu olduğunu? Aman diyim.

4- Blog Yaz, Ama Ara Verme

Kaç günler, aylar geçti, adamakıllı bir şeyler yazmış değilim hala. Neymiş, vaktim yokmuş, yorgunmuşum, yazacak bişey yokmuş falan, hikaye bunlar. Bahane bulma kendine. Otur yaz lan! Mal mısın? Ne kadar güzel şey yazmak. Bence yazabilirsin.

5- Gözlük Al! Mutlaka Al!

Bak şuan 21 yaşındayız, benim gözler gitti. Senin? Bana olan az çok sana da oluyodur. Sen de içine düşüyosundur bilgisayar ekranının. Led falan deme, küfür ederim. Git gözlük al, yazık etme. Bak ben hala sözümona “vakit” bulup da gidip bi gözlük almadım daha kendime. Olan bana oluyor. Gitgitde bi paralelleşiyo evren, git aklını başına al.

BENZER  Buralara Uğramaz Olmuşum

6- Ahmet Acar’ı sev.

Ahmet abin iyidir. Onda bulduğun samimiyeti, ince düşünceyi başkasında bulamazsın. Biraz vefasız bile olsa, git yapış yakasına. Ne oluyor abi? de. Küfür et. Güler o, dalağı gevşektir biraz. :))))

7- Hayır Demeyi Öğren.

Ulan varya, bi öğrenebilsek. Kimseye niye hayır diyemiyoruz kardeş biz? Alakasız alakasız işler yapıyoruz sonra. Herkes kullanıyor. İyi niyetin anasını öpüyorlar. Sonra bakakalıyosun öyle mal gibi. Hayır de. Hayır.

Daha sonra bikaç not daha bırakırım sana ama okuduğunda bana bi işaret ver ki, mal aml boşa yazmış olmayayım :) Öpüyorum. Yok lan, çok tuhaf olur öpersem.. Olum ya .s.s

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel