Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

Pembe Kulaklık

6 sene önce yazıldı, 442 kere okundu. 5

Yine bir öğlen. Yine bir “tesadüf” ve “acayiplik” vardı dudaklarımda. Günün ortasına kadar uyuyormuşum gibiydi öğlen çayımı yudumlarken karşıma baktığımda. Tam da karşımda.. Pembe Kulaklık! Evet, hala aynı yerinde, yanakların hemen altındaki “gül” bahçesine yakın, az biraz dudaklara doğru.

Anıların arkası dönüktü ne yazık ki. Hatta kaçar gibiydi adımları. Mekanın havasından, pembe kulaklığın ne kadar somurttuğunu, yüzünün ne kadar asık ve üzgün, özlemiş ve suskun olduğunu anlayabiliyordum. Yine de o havaydı birlikte soluduğumuz, bir anlık da olsa. Hava derken, susamış umutlardı soluduğumuz. Bir anlık.

Sonra, sesi kısıldı şarkının. Gelişmiş savaş oyunlarında ölmeye yakınken gördüğümüz video efektini yaşadı kalp denen kan pompası. Ayağım masanın kenarına çarpsa ölecektim, o kadar derin.. Neyse ki tek başıma değildim milyarlık nüfusa sahip gezegenimizin tam da o oturduğumuz kafesinde. Bir an gidip geldi gözlerimden görüntü ama artık görebiliyorum derken, taze çayım geldi önüme. Üç şekerli.

” Bir kez bile dokunmadan, gözlerim gülüverdi. “

Titrerdi ayaklarımızın bastığı yer bir adım ilerlediğimizde, özlemden. Yağmur yağardı, ıslanırdı heyecanla yüzümüz gözümüz. Islak banklara otururduk, ıslak yapraklar düşerdi omuzlarımıza. Suyun, yağmurun, çamurun bir anlamı olurdu akşam vakti durduk yere.

En önemlisi, gülerdik sebepsiz. Otobüs durağında minibüs beklemezdik. Gülüşlerimiz bittiğinde binerdik ilk gelen minibüse. İnsanlarla karşılaşırdık, onlar da gülerdi ve devam ederdi yağmur. Yastığa başımızı koyup uyumamızı beklerdi durmak için. Ama biz her sabah uykusuz giderdik dersaneye ve işe. Ağzımıda önceki günün mizahı olurdu. Bir kaç kelime söyleyip içimizden, kendi kendimize hatırlatırdık akşamı. Sonra özlerdik.

Gönülden teşekkürler.

BENZER  Gelmeye de Bilirsin

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

4 ay önce. 99 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

4 ay önce. 103 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

4 ay önce. 35 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

4 ay önce. 35 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

4 ay önce. 58 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.