Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 17.2.2020
Bu yazı 30.05.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Poyrazköy’e Gidesim Var Yahu

7 sene önce yazıldı, 294 kere okundu. 0

Poyrazköy, beykoz taraflarında, Karadeniz ile Marmara Denizini bağlayan tam köşede bulunan bir köy. Geçen sene Zafercim sağolsun çok kez gittik ve acayip sevdim orayı. Anneannesi var zaten çok misafirperver. Kendi evladı gibi gördü sağolsun. Eheh o geceyi hiç unutmuyorum bu arada. Zaferle sabaha kadar pencere kenarında deniz manzarasında çekirdek yemiştik. Sanıyorum 5 liralık paketlerdendi ve hiç ara vermeden yedik ve bitirdik. İki şişe de kola içtik. Zafer garibim sigarayı gizli gizli içtiğinden… Neyse :D

Bir de, Poyrazköy deyince akla Muratti sigarası gelir hacı. Ya da tam tersi de olabilir. Duruma göre değişiyo. Bazen uzun winstonu bırakıp muratti alıyorum, ilk 2-3 sigarada bildiğin Poyrazköy havası alıyorum. Tuzlu su tadı alıyorum falan. Az içmedik lan denizin içinde muratti..

En kısa sürede ayarliyim de gideyim Poyraza artık. Bu sene denize de girmedim daha. Gerçi piç Zafer girmiş çok soğuk kanka götüm dondu diyo ama.. Zafer hep bi mızmızdır zaten. AT herif ya.

Herneyse. Çalışıyorum, pek fazla vakit ayıramıyorum günlükcüm. Tekrar görüşmek üzere. Kendine iyi bak.

– Bunlar da geçen seneden kalan Poyrazköy fotoğrafları. O zamanlar saçlarım daha kısaydı tabi.

BENZER  İnşaat Denince Akla Bizim Sokak Gelir!

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel