Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 313 yazı ve 269 yorum var.

Rap Müzik Yasaklanmalı, Saklanmalı

8 sene önce yazıldı, 449 kere okundu. 0

Arkadaş geliyorum şuraya masama oturuyorum, Enes sağolsun güne hayko cepkin – berteraf et ile başlayıp, sagopayla devam ediyor. Arada bir ferdi babaya giriyor, sonra da ” bakarım dalgama seni de sallamam ye yov ” diye devam ediyor saçmalığa. Adam rap müzik yapıyor, hı hı. ” ebenin amı ebenin amı ebenin amı ebenin amı ” diye gidiyor iki nakarat boyunca sürekli.

Lisede bizim sınıfta bi çocuk vardı, rap’den iğrenmemde o da baya etkilidir. Şimdi şöyle bir durum var, tamam eyvallah, ister git putlara tap, ister git ağacın dibine işe, ister git rap dinle, rock dinle, alternatif dinle, özgürsün. Kim bilir belki de gerçekten normal düzgün adam gibi rap yapan insanlar vardır. Müziğe önem verirler falan filan, belki bir umut ama, benim gözlemlediğim tek bir tane öyle insan yok. Lisedeki arkadaş mesela. Adam sınıfta sürekli söz yazıyorum diyor, sürekli rapci gibi konuşmaya çalışıyor, derslerde rap söylüyor, bişey diyene öyle cevap veriyor falan, bir de buna yaşam şekli diyor. Kendisi bile bilmiyorum belki de ilgi çekmeye çalıştığını.

Böyle metalciler yok mu? Vardır tabiki. Öyle insanlar da tanıdım. ” rapcileri ” sokaklarda kafa göz dağıtanlar, emoları taşlayanlar bilmem neler falan, onlara hak vermiyorum. Ama bir oran yapılsa, metalcilerin yüzde kırkı böyledir, repcilerin(!) yüzde doksan sekizi böyledir.

Bu arada belirtmek istiyorum, Hip-hop müziği severim, cidden severim. Eğlenceli, aynı zamanda müzik değeri olan bişey. Müzik tarzını sevmek için eğlenceli olması da gerekmez. Daha önceki yazılarımda da bahsettim, içinde hissettiğin duyguları karşılayan müziği dinlersin hep. Arabesk rep nedir lan? Adam esrar kokarım ben güzelim diyor. İçindeki duygunu sikeyim senin. Sana bişey olmasın :)

BENZER  Hazırlıklar Tamam, Akşam'a Yarı Final!

Neyse, yazıyı bitireyim, sonra da gideyim Enes’e söyliyim de kapatsın şu saçmalığı artık. Kusacağım birazdan anasını satiym. Haydi görüşmek üzere.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

2 ay önce. 32 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

2 ay önce. 28 0 Devam Et

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

9 ay önce. 152 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

9 ay önce. 184 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

9 ay önce. 72 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.