Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 22.7.2019
Bu yazı 06.12.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

S3’de Arayüzden Sıkılanlara Tavsiyeler

6 sene önce yazıldı, 288 kere okundu. 0

Merhabalar. S3 ile ilgili başlık yazdım ama benim gibi android telefonunu orjinal jelly bean arayüzü ile kullananlar da tavsiyelerimi dinleyebilirler sakıncası yok. Şöyle ki, akıllı telefonunuz her ne kadar stabil de çalışsa bazen yoğun kullanımdan sonra sıkılabiliyorsunuz. Hani öyle köklü çözümler aramaya gerek yok diye düşünüyorum. Mesela custom rom yükleyenler var bilmem ne yapanlar var. Ne gerek var arkadaş. Telefonun stabil çalışmasını engellemeyin bence.

Şimdi benim bugüne kadar yaptığım nacizane ufak tefek değişiklikleri buradan şeyapayım, bi denemek isteyen olursa baksın işte.

1- TSF Shell Launcher

Öncelikle launcher’lar hakkında bilgi verelim. Launcher demek sürücü demek gibi bir şey. Şöyle düşünün, androidde belli yerlerdeki verileri bize farklı şekillerde gösteren sürücüler. Mesela orjinal olarak android telefonlarımızda gelen launcher Touchwiz dir. Home tuşuna basınca o sürücüyü çalıştırır her defasında. Ana ekran falan filan hep o programcık sayesinde çalışır. Herşeye izni vardır programın. O yüzden telefonun kendisidir diyebiliriz. Tabi görünürde.

Şimdi TSH Shell Launcher’ını anlatayım. Aslında anlatacak da bir şey yok. Programı yüklüyorsunuz, orjinal launcher yanına kendisini de ekliyor. Homa tuşuna bastığınızda onu seçip kullanmaya devam ediyorsunuz. Tabi isterseniz de tek bir kere değil otomatik olarak da onu seçtirebiliyorsunuz. Zaten basınca tuşa anlarsınız. TÜm launcher’lar hatta locker’lar için geçerli bu durum. TSF Shell launcher’ı ücretli bir launcher normalde ama ücretsiz versiyonları ve internette bulabileceğiniz full apk dosyaları mevcut. Araştırın görün. ( Bu yazının amacı tavsiyeler olduğundan her tavsiye ettiğim uygulamanın linklerini paylaşmayacağım. başka bir yazıya saklıyorum bunları. )

2- Next Launcher

Bu da TSF Shell gibi bir launcher. ben çoğu zaman ikisi arasında kalıyorum. Bunu kurup baya özelleştirmiştim bir ara ama sonra bundan da sıkılıp Touchwiz e döndüm. Bu da ücretli ve ücretsiz olarak dağıtılıyor çoğu yerde.

BENZER  Mighty Text ile Bilgisayarınızdan SMS Gönderin

Önemli Uyarı: Tavsiyem, Google Play dışında uygulama yüklememeniz. Çok sıkıntı yaşamazsınız ancak çok fazla reklamla vesaire karşılaşabilirsiniz. Bir de, dışarıdan aldığınız uygulamlar modifiye olabilir ve asıl uygulamayı kullanıp kullanmadığınızı bilemezsiniz.

3- Go Launcher ve Diğer GO şeysileri

Go Launcher yüklediğinizde ordan burdan bir sürü uygulama yüklensin mi falan diye bildirimler geliyor. Bu bildirimlerin çoğu reklam amaçlı ancak bazıları da gayet hoş uygulamalar olabiliyor. Örneğin Go SMS uygulaması. Bu uygulama telefonunuzdaki orjinal sms yazılımına alternatif oluyor. Pop-up uyarılar veriyor sms geldiğinde vesaire. Temaları falan da var ancak çoğu ücretli ya da getjar ile alıyorsunuz. Getjar da hiç ısınamadığım bir sistem. Uygulama yükledikçe altın kazanıyorsunuz falan filan saçma yani. Herneyse.

Bir de go locker var. Ben telefondan sıkıldığımda ilk olarak locker ı değiştiriyorum. Gayet güzel şeyler var Go Locker veya diğer Locuker Launcherları olsun.

4- Klavyeler ve SMS uygulamaları

Benim gibi whatsap vesaire bütün uygulamalar yanında, hala sms bağımlılığınız varsa, bir süre sonra sms uygulamasından da sıkılabiliyorsunuz telefonunuzdaki. Bu yüzden ben de hem klavyeyi hem de sms uygulamalarını değiştiriyorum arada. Tavsiye ettiklerimi aşağıya yazdım.

  • – SwiftKey : Klavye uygulaması. Gerçekten hoş bir şey. Sesle yazdırma olayı gerekten başarılı. Bir dolu klavye seçeneğiniz var. Renkleri ve düzeni kafanıza göre düzenliyorsunuz. Tavsiyedir. Trial versiyonunu kullanıyorum ve bana yetiyor.
  • – Textra : SMS uygulaması. Dark ve White temaları var. Dark kullanıyorum göz yormuyor. Yazı tipleri ve görünüş şık. Güzel özellikleri var. Aslında basit ve sade. Pop-up özelliği var. Bildirim çubuğundan hızlı mesaj oluşturabiliyorsunuz pop-up şeklinde. Güzeldir.
  • – Go SMS : bu uygulamayı sevemedim bir türlü. Gerçekten gelişmiş bir uygulama ama ne bileyim, fazla geldi sanırım. Temalarının çoğu da ücretli olunca..
BENZER  QR Kod Nedir ve Nasıl Kullanılır

5- Arkaplanlar :

Google Play Store’da bir dolu arkaplan uygulaması var. Paket paket vermiş adamlar. Ayrıca şarj sıkıntınız yoksa canlı arkaplanları da tercih edebilirsiniz. Xperia’nın falan bir sürü arkaplanı mevcut, canlı canlı. Arkaplan derdi olanlar için baya can sıkıntısı gideren şeyler mevcut. Background olarak aratmanız yeterli. Zaten G.Play uçsuz bucaksız. Kaybolursunuz :)

**

Şimdilik bu kadar diyelim. Uzun bir yazı oldu ama pek faydalı olmadı gibi. Yine de ben yazdım ne yapayım. Biraz da stres atma amaçlı bir yazıydı zaten. Ben şimdi kaçıyorum. İşim gücüm var baya. Tekrar görüşmek üzere !

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel