Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 27.2.2020
Bu yazı 17.03.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Sonunda Gitarı Bakıma Verdim

7 sene önce yazıldı, 195 kere okundu. 0

Uzunca bir süredir üzerinde tellerle ve sap ayarsız bir şekilde kullanıyordum gitarı. Sahnede ve yarışmalarda da bass gitar çaldığımdan bi türlü fırsat bulup da halledemedim gitarı. Teller baya eski, potanslar dengesiz, manyetiklerden birisi hafif deformeydi. Sapı da hafiften atmıştı. Neyse ki bugün götürdüm zuhale bıraktım. Umarım düzgün bir şekilde şeyaparlar.

Bu aralar elektro gitarda, kayıtlarda ve şu git gide yaklaşan Emerganze çeyrek finalinde gazlardayım. İstanbul grubunda solo gitara geçmemle içimde oluşan bu gaz, bana güzel şeyler yaptıracak gibi. Garaj’a verdiğim ilandan da bir iki arkadaşla tanıştım. İstanbul grubu dışında da güzel şeyler planlıyorum. Zaten benim asıl olayım kendi bestelerim, bestelerimiz ve kayıtlarımız. Baya bi süre önce internet albümü ve ücretsiz albüm diskleri hazırlayıp dağıtmayı düşünüyordum. Tahmin edeceğiniz gibi internet sitesi zaten hazır.. Yapılacak şeyler şuanlık sadece yeni şarkıları hayata geçirmek, eski şarkıları düzenleyip yeni vokallerle tekrar kaydetmek, sözleri tekrardan düzenlemek, trafikleri mantığa oturtmak. Zaten sonra gerisi gelecek. Kayı ve mix olayında da bir yerlere geldiğimi düşünüyorum. Son kaydettiğim şarkıyla ilk kaydettiğim şarkıyı kıyaslayacak olursak gerçekten bir ilerleme olduğunu kabul etmemek zor zaten. Umarım daha iyi yerlere gelicem. Hadi bakalım.

Bu arada, Boss Me25 almayı düşünüyorum. 4-5 güne de alıcam gibi bakalım inşallah. Evde düzenimi kurmamda baya yardımcı olacak. Prosesoru aldıktan sonra geriye sadece ses kartı ve referans hoparlör sorunsalı kalıyor. Ama kararsızım, ref hoparlör almak yerine düzgün bir ses kartına geçiş yapmak daha mantıklı gibime geliyor. Gerçi prosesorun performansını daha pek bilmiyorum, alınca tekrar bi düşünücez artık. Mikforonum da var zaten yeterli seviyede şuan için.

Neyse. Lafı fazla uzatmayalım yine. Tekrar görüşmek üzere. Ha unutmadan, Emerganze çeyrek finali için biletler elimde fakat tam olarak tarih daha belirlenmiş değil. Belli bir tarih olduğunda zaten bir yazı yazıcam buradan. Gelip destek vermek isteyen olursa ne ala.

BENZER  Hayat Sırrının Suyunu Çeşmelerden Bulamazsın

Si yu centilmens.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel