Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 27.2.2020
Bu yazı 05.05.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Tanrının kuluna torpil geçtiği bir an daha!

7 sene önce yazıldı, 197 kere okundu. 0

Züğürt,çulsuz,fakir ve varoşum….

Bu aralar parasız pulsuz geziyorum. Cebimde birkaç lira var ama oda yeterli gelmiyor bana (neyapıyorsun hergün hergün diye sormayın) he bu arada züğürt dedimde; Aksanım bozuk degil yani zenginin malını konuşmaktan çenem düşmüyor. Züğürt denilecek kadarda değilim başkalarına sorsanız yaşadıkları ülkenin zenginlerinin başına bela, ülkenin önünde büyük bir tehdittirler. Amma ve lakin ben öyle değilim züğürtlere sorsanız açtırlar.
Onlar, züğürtler. Sayıları milyonu geçiyor tehdit edecek kadar fazladırLar.Onlar ki, toprakta karınca, suda balık, havada kuş kadar çokturlar

Şimdi arkadaşlar, malum bu para öyle bir şey ki, bunun hep azı var, çoğu yok!. Olan hep daha fazlasını istiyor. Gözü doyanını görmedim henüz .Ya bu kadar para bana yeter diyenini görmedim, diyen çıkarsa ona da zaten türlü arıza buluruz, fakirliğine, vizyonsuzluğuna veririz. Yani, başlangıç olarak, bu para kavramı üzerinden, zenginliğin tanımını yapabilir miyiz? “yapamayız”

Neyse kısaca anlatayım bugün arkadaşlarımla buluştum. Kahkahalar gülücükler krizlerden sonra markete girdik. Alışverişi yaptık ben çok tutacak (naneyi yedim) dediğim anda kasada “tam parayı ödeyecekken” Yasemin Nazımla telefonda konuşurken bana uzattı ve oda ne uzattıktan 10 sn sonra yerde 20 tl yani 1 adet 20’lik, 2 adet 10’luk, 4 adet 5’lik banknot ya da 20 adet 1 liralık, 40 adet 50, 80 adet 25, 200 adet 10, 400 adet 5, 2000 adet 1 kuruş bozuk paranın toplamı olan meblağ!!! ne kadar büyük göründü gözümde bilemessiniz!!! Tüm hesabı ödedim çıktım. Doristostan, kutu dankekinden çekirdegindenn meyve suyuna varana kadar!!! Etrafada bakındım bu arada acaba parasını düşüren biri geldimi diye! Yani anlayacağınız şanslı bir vatandaşım ve şansıma herzaman güvenirim!!!

Nice 20 liralar bulmak üzere İyigeceler

BENZER  Hatırla ma'ziyi mes'udu

Kubilay Altunbaş (Mürenist)

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel